Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády ve Španělsku

Práce a brigády ve Španělsku 2013

Pyrenejský poloostrov je jedním z největších letních lákadel. Slušný plat, spousta slunce, na evropské poměry docela exotika. Co obnáší práce ve Španělsku?

Požadavky

Pracovat ve Španělsku můžete takřka bez omezení. Samozřejmě, klíčové je domluvit se, k čemuž stačí angličtina, ale podle typu zaměstnání může být vyžadována i Španělština i jiné jazyky.

Z administrativních požadavků zmiňme dva základní:

  1. Ve Španělsku je třeba si zažádat o NIE (número de indentificación de extranjero), tedy identifikační číslo cizince. To získáte na úřadu pro cizince (Oficina de Extranjero), kde je třeba předložit žádost a občanský průkaz.
  2. Budete potřebovat i osobní číslo sociálního zabezpečení, které se každému cizinci vydává pouze jednou (automaticky se obnovuje) a může vám ho zařídit i zaměstnavatel. Opět bude třeba vyplněná žádost (TA-1) a občanský průkaz.

Po 30 dnech ve Španělsku si musíte vyřídit i povolení k pobytu, ale opět jde spíše o formalitu, abyste byli alespoň pod základním dohledem španělských úřadů. Povolení se vyřizuje na cizinecké policii (Policía de Extranjería, área de trabajo y migración).

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Minimální mzda ve Španělsku

Minimální mzda ve Španělsku se postupně zvyšuje a v roce 2013 činí 645 Euro. To je podstatně více než u nás a minimum se vztahuje i na krátkodobá zaměstnání typu brigády, samozřejmě po přepočtení na odpracované hodiny.

Pracovní pozice ve Španělsku

Španělsko je rájem cestovního ruchu, ale část letních brigád se najde i v zemědělství (například sběr ovoce). Přesto jsou právě turistické rezorty asi tím, kvůli čemu do Španělska pojedete. Španělština většinou vyžadována není, protože se stejně očekává kontakt zejména s anglicky mluvícími cizinci, ale například pro práci recepční na hotelu, nebo na jiné zodpovědnější pozici se bez krásného španělského jazyka neobejdete.

Jak hledat práci ve Španělsku

Pro hledání práce ve Španělsku doporučujeme, jako ostatně vždy a všude, začít co nejdříve a na co nejvíce místech. Inzerce pracovních nabídek na letní sezónu je už teď v plném proudu. Kromě tradičních inzerátů na Flek.cz a podobných portálech můžete využít i síť EURES. Požadován je zpravidla životopis v angličtině.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 4.3.2013   |   Zobrazeno: 11470x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)