Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

O kolik se v roce 2016 zvýší platy státních zaměstnanců

O kolik se v roce 2016 zvýší platy státních zaměstnanců

Platy státních zaměstnanců opět plošně porostou. Od roku 2016 by mělo dojít k poměrně výraznému zvýšení, ovšem nikoliv rovnoměrnému. Nejvíce si polepší politici, středně soudci a ještě výrazně méně ostatní zaměstnanci, tedy učitelé a úředníci.

 

Přečtěte si také:

Rozdíl mezi mzdou a platem

Zákon o státní službě

Platy státních zaměstnanců 2015

 

Do tříprocentního zvýšení zatím spadají nejen učitelé a úředníci, ale i policisté a zdravotníci. Nejde pouze o velmi důležité složky státních zaměstnanců, ale také o ty nejpočetnější. Je tedy pochopitelné, že zvyšovat platy méně početným soudcům a politikům je „snazší“, i když společensky méně populární – celková vynaložená suma totiž bude pouhým zlomkem oproti tomu, kolik bude státní kasu stát procentuálně výrazně skromnější zvýšení učitelům, úředníkům, zdravotníkům a policistům.

Přesto se dá očekávat, že odbory ještě na politiky zatlačí – zejména ve zdravotnictví bude vyvíjen tlak na zvýšení až o deset procent. Taková porce se sice očekávat nedá, ovšem nelze předpokládat, že 3 % spolu s ostatními státními zaměstnanci, bude zdravotnictví pouze složitě tolerovat a to i díky ekonomickému růstu. Podobné je to ovšem ve školství, kde se do prvních tříd chystá větší množství nových žáčků, pro které budou muset vzniknout nové třídy. To znamená, že bude třeba nalákat nové učitele, aby se o děti postarali.

Platy mnoha státních zaměstnanců se ještě zcela nevzpamatovaly z 10% pádu v roce 2010, který byl dle tehdejší vlády vynucen ekonomickou recesí, současná vláda však zvyšuje platy poměrně ochotně.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 3.8.2015   |   Zobrazeno: 19630x

Komentáře

Filip18.09 13:31

A přidáno dostanou i pracovníci kteří pracují v sociálních službách??

Eva01.10 23:07

Leda ,až budou potřebovat úředníci ty sociální služby a náhle zjistí,že už v nich nikdo nepracuje

Evka22.02 21:19

Tak to je přesné !!!!!

Stana20.09 15:48

Tak to by mě též zajímalo, ovšem nikde žádná informace....

Soňa24.10 12:47

Jsem učitelka MŠ , ráda bych věděla kolik se bude přidávat roce 2016 a kdy? Letos listopadu by se měl přidávat
3 procenta

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)