Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

O jakou mzdu si říct na pohovoru?

O jakou mzdu si říct na pohovoru?

Na některých místech už dopředu víte, s jakou mzdou počítat - podle toho se pak o takovou práci zajímáte, nebo jdete o dům dál. Ne vždy jsou ale finanční mantinely jasně stanoveny dopředu. V takovém případě vás nesmí na pohovoru zaskočit otázka na vaši představu o výši platu. Tato představa by měla být realistická, sebevědomá a odpovídající možnostem nejen vás, ale i firmy.

 

Přečtěte si také:

Jak si říct o zvýšení platu?

Platy podle profesí

Nástupní platy absolventů

 

Umět se finančně ocenit není rozhodně k zahození. V očích personalisty budete vypadat lépe, protože ukážete, že máte přehled a realistická očekávání. Jak ale na onu ideální částku, kterou vyslovíte, přijít? V první řadě je nutné si uvědomit, že většina zaměstnavatelů má poměrně jasnou představu o tom, kolik kterému zaměstnanci může nabídnout. S největší pravděpodobností přes to vlak nejede, ale dobrý dojem na pohovoru vás alespoň může dostat blíže k vrchnímu limitu rozmezí, které si zaměstnavatel stanovil.

Vyloučit se nedá ani to, že svým sebevědomým a seriózním vystupováním přimějete zaměstnavatele, ať vám dá nástupní plat, se kterým rozhodně předem nepočítal, ovšem to už chce kus štěstí a dovedností - větší užitek budete mít pravděpodobně z toho, když se trefíte do onoho rozmezí, nebo alespoň blízko k němu.

Region, pozice, zkušenosti, velikost firmy…

O mzdě nerozhoduje pouze pozice, ale také možnosti firmy, vaše zkušenosti a v neposlední řadě i region, ve kterém se o práci ucházíte. Zjistěte si dopředu, kolik je průměrný plat na vaší pozici v širším okolí, načež zvažte, u jaké firmy o práci žádáte a jaké jsou vaše schopnosti. Jde o prosperující podnik hledající odborníka se zkušenostmi, čemuž váš profil odpovídá? Neváhejte se ocenit nadprůměrně.

Osobní kritéria

Osobní kritéria by se na požadovaném platu neměla projevit. Zaměstnavatel jen těžko přihlédne k tomu, že jsou vaše životní náklady nebo představy vyšší než jím nabízený plat. Přesto musíte vědět, jaký plat vás udrží nad vodou. Pokud zjistíte, že si na takové peníze jen tak nepřijdete, můžete uvažovat o změně oboru, stěhování za prací, nebo naopak změně životního stylu, abyste s penězi vyšli.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 1.6.2015   |   Zobrazeno: 1909x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)