Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Mzdové a daňové novinky pro rok 2017

Mzdy a daně 2017

Začátek roku 2017 přináší mnoho změn v oblasti mzdy, daní i sociálního systému. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších změn. Letošní změny se týkají zejména minimální mzdy, daňové slevy na dítě nebo výše nemocenské.

Vzroste minimální mzda i předepsané mzdové standarty

Od 1. ledna 2017 vzroste výška minimální mzdy na 11 000 Kč (66 Kč na hodinu). Se zvýšením této částy souvisí i navýšení povinného odvodu za zdravotní pojištění pro osoby bez zdanitelného příjmu a to na 1 485 Kč na měsíc.

Zvýšila se také minimální tabulková mzda dle předepsaných mzdových standartů. Tabulka rozlišuje 8 profesních kategorií a o minimální výši platu rozhoduje typ práce, kterou vykonáváte.

Výše nemocenské stoupne

Od 1. ledna dojde také k navýšení nemocenské. Na nemocenskou se bude počítat více peněz z výdělku, a to proto, že se zvyšují redukční hranice pro výpočet náhrady mzdy. Během prvních 2 týdnů, s výjimkou prvních 3 dnů, dočasné pracovní neschopnosti pro nemoc nebo úraz vám poskytuje zaměstnavatel náhradu mzdy za pracovní dny; nemocenské vyplácí stát až od 15. dne. S výpočtem vám pomůže některá z on-line kalkulaček, které najdete na internetu.

U slevy na dítě si polepší větší rodiny

Vláda schválila pro letošní rok navýšení slevy na dani na druhé, třetí a další děti. Polepší si tedy zejména početnější rodiny. Na druhé dítě by měla sleva od letošního roku stoupnout o 200 korun měsíčně a na třetí a každé další dítě o 300 korun měsíčně.

Sociální a zdravotní pojištění

Výše zálohy na sociální pojištění je pro tento rok 2061 Kč, v případě vedlejší činnosti 825 Kč. Minimální záloha na zdravotní pojištění se letos zvyšuje na 1 906 Kč.

Daňová sleva na evidenci tržeb je letošní novinkou

Novinkou je sleva na evidenci tržeb, kterou může uplatnit poplatník ve zdaňovacím období, kdy poprvé začal tržby evidovat. Sleva činí 5 000 Kč.

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 11.1.2017   |   Zobrazeno: 248x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)