Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Kdy je vhodné změnit práci?

Kdy je vhodné změnit práci?

V případě, že nejste spokojeni a situaci nelze řešit na stávajícím pracovišti. Tak jednoduché to je, ovšem skrývá se za tím spousta "ale" a "možná". Pokud nepatříte mezi úspěšné zaměstnance v oboru, kde je odborníků nedostatek, pravděpodobně vnímáte jistý existenční tlak, který vám nedovoluje jednoduše říct: "Tady mě to štve, jdu pryč." Přesto není dobré trávit roky nebo celý život v práci, která vás neuspokojuje, ať už kvůli její náplni, penězům, nebo třeba vztahům na pracovišti.

Přečtěte si také:

Firemní kultura

Jak motivovat zaměstnance?

Syndrom open-space

Pokud vám zaměstnavatel neplatí, nebo jste terčem šikany od nedotknutelného kolegy nebo nadřízeného, asi není o čem přemýšlet. Vezměte nohy na ramena. Podobná je situace, když se neztotožňujete s filozofií společnosti - budete-li odpůrcem trestu smrti, asi nepůjde pracovat do laboratoře, která vyvíjí smrtící sérum…

V dalších případech je ovšem odchod spíše krajním řešením, ke kterému byste měli sáhnout až v případě, že ostatní možnosti zklamou. Nebaví vás už práce, ztrácíte motivaci a upadáte do stereotypu? Pokud vás práce dříve bavila a firmu máte rádi, zkuste se raději poradit s nadřízeným, jestli by se pro vás nenašla trochu jiná náplň práce, případně přeřazení na jiné oddělení, kde byste získali novou motivaci. Stejné to je, když jste v práci spokojeni a konkurence vás chce přetáhnout na lepší plat a benefity. Není lepší nejprve požádat zaměstnavatele o dorovnání nabídky, než mu utéct rovnou?

Ekonomické a praktické problémy nepodceňujte

Při změně práce, sebelépe naplánované, se vystavujete riziku výpadku příjmů. Můžete si to ve vaší současné finanční a rodinné situace dovolit? Pokud jste sami a nemáte závazky, je přechod do jiného zaměstnání mnohem jednodušší a méně stresující, zatímco s hladovými krky a hypotékou vás z dobře placeného fleku jen tak někdo nedostane.

Nezapomínejte také, že časté střídání zaměstnání není u většiny zaměstnavatelů vnímáno příliš pozitivně. Pokud zaměstnavatel dopředu ví, že mu do půl roku nejspíš utečete, bude se vůbec obtěžovat vás přijmout? Bude se mu chtít investovat do vašeho zaškolování? V takovém případě vám nemusí pomoci ani úspěšně zvládnutý pohovor. Přílišná věrnost ale také není úplné terno, protože se snadno stane, že ztratíte výkonnost, flexibilitu a rozhled, které vám pak budou v očích příštího zaměstnavatele chybět.

Při změně zkuste hrát fér

Víme, že to není snadné. Ostatně pod články se nás lidé neustále ptají, jak odejít před skončením výpovědní lhůty ze zaměstnání, které jim nevyhovuje. Pravdou je, že výpovědní lhůta je do jisté míry omezující, na druhou stranu se v naší společnosti orientované spíše na ty jistoty bere jako naprostá nutnost a zaměstnanci vyhlížejí konec zkušební doby, po které už nemůžou vyletět kdykoliv a za cokoliv, jako asi nejzásadnější moment v kariéře. Pokud máte se zaměstnavatelem korektní vztahy, tak ho o svých zaječích úmyslech informujte předem - třeba vám vyjde vstříc, až si nebudete moci dovolit dodržet výpovědní lhůtu!

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 21.5.2015   |   Zobrazeno: 9453x

Komentáře

paja02.06 18:22

Dobrý mám v plánu dát vypoveď s dvouměsíční vypovední lhůtou ,budu ji posílát doporučeně na adresu firmy blíží se ale prazdniny co když bude šef na dovolené a do konce měsíce nestihne otevřít dopis s moji vypovedí která mu bude ležet na stole co v tomto připadě platí když to šef otevře nebo kdy jsem to zaslal a mám datum na podacím lístku děkuji

Helena Novotná29.06 20:29

Jsem ve zkušební době a chci ukonšit pracovní poměr. Mám to dát zaměstnavateli písemně? jak dlouho před skončením? A dát to 2x a jedno musí podepsat a vrátit mi? V případě, že bych musela na ÚP, abych to tam doložila?

Děkuji za odpovědi.

Lucie Havelková21.07 21:20

Dobrý den.Ráda bych ukončila stávající pracovní poměr.Dala by se výpověď ze strany zaměstnavatele pro nadbytečnost napsat zpětně?Myslím tím,napsat ji s červnovým datumem,aby mi běžela výpovědní lhůta 2 měsíce a já mohla místo opustit k poslednímu srpnu?Jde mi o to,aby mi nebyla snížena podpora.Děkuji

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)