Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Kde hledat práci?

Kde hledat práci

Hledání práce, pokud tedy nevynikáte v nějakém extra oblíbeném a moderním oboru, může být stresující. Obzvlášť pokud si hledáte první zaměstnání, nebo už je to dávno, co vás podobná nepříjemnost potkala. Pokud chcete uspět, budete muset nejprve vědět, kde pracovní nabídky hledat, s čímž bychom vám teď rádi pomohli.

 

Přečtěte si také:

Tipy jak nepolevit při hledání práce

Chyby při hledání práce

Nárok na hledání práce ve výpovědní lhůtě

 

Jelikož je Flek.cz v první řadě portálem plným pracovních inzerátů, na prvním místě musíme vyzdvihnout stále rostoucí důležitost internetu. Stále však existují inzertní noviny (ano, taky jsme se divili) a nesmíme zapomenout ani na rodinu a přátele, kteří jsou častým zdrojem zajímavých pracovních nabídek.

Internet není jen inzertní server

Hledat práci na inzertním serveru jako je Flek.cz je dnes už zcela přirozené a uchyluje se k tomu stále větší skupina lidí – ti starší třeba i skrze své potomky, kteří se s těmi ďábelskými stroji nebojí pracovat. Pokud práci hledáte, sobě nebo někomu jinému, jsou právě odpovědi na internetové inzeráty asi vaší hlavní činností. Neměli byste se na ni ale omezovat!.

Internet už dnes totiž nabízí více možností, které mohou k zisku práce vést. Mluvíme především o LinkedIn, profesní sociální síti, ve které se skrze své kontakty můžete dostat až k zajímavým nabídkám, nebo si nabídky mohou najít vás – pokud máte mezi kontakty kvalitní profesionály, zvyšuje to vaši prestiž a usnadňuje to personalistům identifikaci vaší osoby jako potenciálního zaměstnance.

Přečtěte si více o profesní sociální síti LinkedIn

Pracovní veletrhy

Veletrhy pracovních příležitostí jsou zajímavou příležitostí, jak obejít onu nepříjemnou fázi „posílám všude životopisy, ale nikdy si mě nepozvou na pohovor“ – máte totiž šanci na přítomné osoby zapůsobit podobně jako na onom pohovoru. Pokud víte, že váš životopis moc nenadchne, ale osobní dojem vzbuzujete velmi dobrý, může se právě na pracovním veletrhu začít rodit budoucí pracovní poměr.

Pracovních veletrhů je celá řada, takže si stačí vybrat ten vám nejbližší (většina jich je ale přirozeně stejně v Praze). Například Profesiadays, JobChallenge, Job Expo, JobFair…

Podívejte se na nejznámější pracovní veletry v ČR

Konexe

To nejlepší na závěr? Výhod získávání práce přes známé není málo. Máte to s doporučením, pravděpodobně přinejmenším na pohovor se dostanete a dozvědět se můžete i o nabídkách, které normálně do světa nejdou, nebo pokud jdou, tak spíše „aby se neřeklo“.

Je tedy dobré netajnůstkařit a své okolí o své nelichotivé situaci informovat – konkrétní přátele a v rodině můžete rovnou „otravovat“ s dotazem, jestli o něčem volném nevědí. Pravděpodobně to nebude hned, ale s vysokou pravděpodobností se nějaká příležitost naskytne a vy budete první, kdo se o ní dozví. Speciální pozornost byste měli věnovat kontaktům se svými bývalými kolegy, kteří k vám mají profesně i pozičně pravděpodobně velmi blízko a mohli by vám ke kýženému zaměstnání nemálo pomoci.

Účelem tohoto článku není dát vám na výběr – ne, měli byste totiž zaútočit na všech frontách zároveň. Volná místa se uvolňují a zaplňují a vy si nemůžete dovolit propásnout jediný den bez toho, abyste v těchto rychle tekoucích pořádně lovili. Internet, tiskoviny, veletrhy a vaše okolí využijte k tomu, abyste co nejrychleji získali co nejlepší zaměstnání.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 7.12.2015   |   Zobrazeno: 1104x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)