Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jak personalisté čtou váš životopis

Jak personalisté čtou váš životopis

Možná vás nějaké zvyky personalistů moc nezajímají, ale měly by. Jde totiž o lidi, kteří rozhodují o tom, jestli vůbec budete pozváni na pracovní pohovor. Vyplatí se tak vědět, jakým způsobem zkoumají životopisy, které se jim dostanou do rukou. Není to žádná magie.

 

 

Přečtěte si také:

Videopohovory

Jak napsat strukturovaný životopis

Jak napsat motivační dopis

 

Asi vás vůbec nepřekvapí, že personalisté každému životopisu věnují pouze velmi krátký čas. Jde o vteřiny až desítky vteřin, takže podrobné pročtení životopisu nepřichází v úvahu. Co tedy osoba zodpovědná za třídění životopisů nejvíce zkoumá?

Důležité věci především

Samozřejmě, že největší důraz je kladen na ty důležité kolonky. Nejvíce o vás řekne vaše předchozí zaměstnání – v jaké firmě jste byli, jak dlouho jste tam vydrželi a na jaké pozici jste působili. Váš současný/bývalý zaměstnavatel do jisté míry určuje prestiž, vaše pozice pak relevantní praxi a délka pracovního poměru spolehlivost. Pokud jste na klíčové pozici ve velké firmě vydrželi několik let, je to pro personalistu rozhodně zajímavá informace, stejně jako střídání zaměstnání po půl roce, kdy mezi nejlepšími zaměstnavateli vyniká McDonald.

Personalisté si také samozřejmě všimnou vašeho vzdělání, celkového pojetí životopisu (úprava, barvy, pečlivost) a celý životopis projedou očima, přičemž hledají klíčová slova, která očekávají. Může to být název programu, ve kterém by měla být práce vykonávána, cizí jazyk žádoucí pro výkon povolání, charakterová vlastnost vyžadovaná na dané pozici…

Jak vyjít personalistům vstříc

Vzhledem k minimálnímu času, po který jsou personalisté ochotní a schopní se vašemu životopisu věnovat, je potřeba jim trochu vyjít vstříc. Informace sdělujte jasně, přehledně a v pevně dané struktuře. Důležité údaje zvýrazněte, ale nepřehánějte to. U každé pracovní zkušenosti popište to nejdůležitější – co a pro koho jste dělali. Můžete uvést i největší projekty a vaši úlohu v nich, pokud je to relevantní pro pozici, na kterou se hlásíte.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 18.1.2016   |   Zobrazeno: 1098x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)