Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Hledání zaměstnání je dřina, která se musí umět

Jak hledat a najít práci

Hned po návštěvě úřadu práce, který zajistí hrazení zdravotního pojištění a případně výplatu podpory v nezaměstnanosti, je prvním krokem nezaměstnaných hledání nového uplatnění. Co všechno lze udělat, aby šance na zisk zaměstnání co nejvíc narostla?

Těžká situace na trhu práce

O žalostném stavu na trhu práce a rostoucí nezaměstnanosti jsme podrobněji psali v samostatném článku, který si můžete přečíst ZDE. Z něj jasně vyplývá, že hledání práce, jakkoliv bude intenzivní a správně provedené, může zabrat opravdu hodně času, přičemž výsledek je nejistý. Maximalizování šancí tak nikdy nebylo důležitější.

Hledejte všude

Každý nezaměstnaný by měl rozhodit sítě do všech možných směrů. Možná se to nezdá, ale je to opravdu hodně práce a doba strávená bez zaměstnání rozhodně nejsou žádné prázdniny. 

1. Známí a příbuzní

Podle průzkumů jsou více než tři čtvrtiny pracovních míst obsazeny na základě kontaktů a doporučení v rámci rodiny a okruhu známých.

2. Sociální sítě

Čím dál více a intenzivněji využívají personalisté i sociální sítě. Kromě „špehování“ Facebooku a minulosti uchazečů o zaměstnání jde hlavně o LinkedIn, což je skvělé místo, kde prezentovat svůj pracovní profil. Čím dál více specialistů si tímto způsobem zvyšuje šanci na získání lukrativního zaměstnání.

3. Pracovní portály

U pracovních portálů se nejvíce vyplatí jich sledovat více. Velké množství pracovních nabídek najdete i přímo na Flek.cz, kde se navíc dá snadno vyhledávat a filtrovat podle území, pracovní pozice i dalších „detailů“ včetně platu a typu smluvního vztahu.

4. Přímé kontaktování potenciálních zaměstnavatelů

Velmi efektivní způsob, jak přeskočit nekonečnou frontu životopisů u personalistů. Když se ukážete osobně a zanesete s milým úsměvem životopis i mimo vypsané výběrové řízení, prokážete tím zájem o konkrétní pozici a konkrétního zaměstnavatele. Ten si vás může na pohovor pozvat přednostně, až se u něj místo uvolní, nebo vytvoří.

5. Personální agentury

S personálními agenturami mají lidé poněkud rozporuplné zkušenosti. Každopádně za jejich navštívení nic nedáte a přinejhorším vám žádnou práci nenajdou. Vyberte si však prověřené agentury a pamatujte, že jsou placeny zaměstnavateli, kteří díky nim získají vhodné zaměstnance. Více o personálních agenturách si přečtete zde.

6. Tištěná inzerce

V tisku se stále nabídky práce objevují. Je to trochu nepohodlné, ale zejména v regionálních denících se může občas nějaký ten zajímavý inzerát objevit.

7. Pracovní úřad

Na pracovním úřadu hledat práci? Pakliže si myslíte, že je to nereálné, stačí se podívat na online nabídku pracovních úřadů.

Brigádou v zahraničí ke zdokonalení cizího jazyka

Velmi zajímavou možností pro vydělání peněz a získání zkušeností a jazykových dovedností naráz je brigáda v zahraničí. Je to rozhodně lepší, než platit jazykové kurzy, když sami peníze potřebujete. Pozor však na podmínky práce a života v jednotlivých zemích. Více se dozvíte v našich článcích o práci v zahraničí, které naleznete hezky přehledně ZDE.

Kvalitní životopis

Vždy svou žádost o zaměstnání doprovoďte kvalitním životopisem, který je psaný s ohledem na to, o jakou pozici se ucházíte. Nemějte jedno „univerzální“ CV pro všechny, v určitých případech to je poměrně snadno poznat a při posuzování personalistů jde o velké negativum. Některé základy pro psaní životopisů a jejich vzory naleznete v našem článku.

Příprava na pohovor

Ta je stěžejní, protože zaměstnavatel si mnohdy vybírá z lidí stejné kvalifikace takového, který ho nejvíce zaujme. Součástí toho je i informovanost o pracovní pozici i samotné společnosti. Zjistěte si vše, co můžete – rozhodně by se vám nemělo stávat, že jdete na pohovor, aniž byste tušili, o jakou pozici se ucházíte. Ačkoliv pozice mnohdy z inzerátů zřetelná není, v zájmu uchazeče je si tyto informace doplnit, nejlépe po telefonu s kontaktní osobou. Další informace o tom, jak se připravit na pracovní pohovor získáte také v dalším článku.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 11.3.2013   |   Zobrazeno: 3657x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)