Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Dítě, nebo kariéra?

Rodina nebo kariéra

Mnoho žen často řeší dilema, zda dát přednost slibně nastartované kariéře nebo založení rodiny. Dnešní doba je naštěstí flexibilní a nabízí mnoho řešení, která umožňují skloubit obojí dohromady. Podívali jsme se na to, jaké možnosti mají matky, které se rozhodnou pokračovat v kariéře s malým dítětem.

Státní školky jsou fajn, míst je však nedostatek

Nejběžnějším řešením je využití služeb státních školek. Státní školky přijímají děti od věku tří let, pokud však chcete umístit mladší dítko, většinou narazíte na problém. Jeslí je u nás tragický nedostatek. Na celou ČR, pouze něco málo přes 40. Další komplikací je nedostatek míst. Školky jsou v některých městech přeplněné a na volná místa se čeká. Vhodnou alternativu představují soukromé školky a jesle. Nabízí více flexibilní přístup a jsou otevřenější vyjít vstříc potřebám pracujících rodičů. Mnoho z nich nabízí také různá zaměření. Narazit můžete na školky s jazykovou výukou pro nejmenší nebo třeba lesní školky, které dbají na kontakt dětí s přírodou.

Firemní školky jsou praktické a nabízí individuální přístup

Nejnovějším trendem, který stoupá na popularitě, jsou firemní školky. Jedná se o školky zřizované zaměstnavatelem a můžeme se s nimi setkat zejména u velkých firem. Školka, bývá většinou umístěná v areálu firmy, což je pro matky velmi praktické. Odpadne každodenní odvádění dětí do vzdálené školky, matky mohou dítko během pracovní doby odběhnout zkontrolovat nebo s ním strávit polední pauzu. Tato zařízení jsou přizpůsobená potřebám zaměstnanců dané firmy a často poskytují péči i o velmi malé děti od několika měsíců věku.

Home office je řešení, pracujte z domu nebo hubu s hlídáním

Dalším řešením je využití home office. Pokud váš zaměstnavatel podobnou možnost nabízí, máte vyhráno. Můžete pracovat v teple domova a v kanceláři se ukázat dle dohody pouze několikrát do měsíce. Tato možnost však není vhodná pro všechny typy povolání. Nezapomínejte také na to, že pro práci z domova je nutná pevná vůle a dostatečné množství sebemotivace. Vyzkoušet také můžete i práci v některém z hubů nebo coworkingových center určených ženám. Některá z nich nabízí možnost hlídání dětí po dobu vaší práce.

Zaměstnavatelé matkám nabizí také možnost zkráceného pracovního úvazku. Tato alternativa mnohdy nabízí vhodný kompromis. Ženy nevypadne z pracovního prostředí, neztrácí své schopnosti a přehled v daném oboru a při tom má více času pro rodinu. 

Podívejte se na nabídky práce, které tady máme pro mámy na mateřské:

Aktuální nabídky práce pro ženy na mateřské dovolené


Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 7.11.2016   |   Zobrazeno: 253x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)