Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Daň z nemovitosti

Daň z nemovitosti

Většina vlastníků pozemků, staveb a bytů musí každoročně odvádět daň z nemovitosti. Částka, často poměrně nízká vzhledem k ostatním nákladům na údržbu nemovitosti, se často stává terčem zlosti ze strany majitelů nemovitostí. Samotnému placení předchází ještě přiznání, tedy podobně jako u běžného daňového přiznání. Jeho specifikem ovšem je, že ho majitel podává pouze jednou, načež mu finanční úřad pošle složenku s částkou, která musí být odvedena každý rok, zpravidla do konce května.

 

Přečtěte si také:

Ekologická daň

Kariéra a osobní rozvoj

Příplatky ke mzdě a jejich sčítání

 

Ať už se nám placení daně z nemovitosti líbí či nikoliv, vlastníci nemovitostí se mu nevyhnou (pokud tedy nejsou ZTP, v takovém případě ano).

Daň se platí jednou za rok a to dopředu.  Termín pro platbu daně připadá na poslední květnový den, kdy už musí mít finanční úřad peníze na účtu. Výjimka platí pro platby daně z nemovitosti vyšší než 5 000 Kč za rok, kdy je možné do posledního května poslat pouze polovinu (ale můžete i celou daň), načež zbytek musí být doplacen do konce listopadu.

Samotnému (prvnímu) placení ovšem předchází ještě podání daňového přiznání. To se podává do konce ledna. Podle údajů v přiznání vám pak finanční úřad vyměří daň – podle velikosti nemovitosti a koeficientů, které má částečně v rukou i sama obec, pod kterou nemovitost spadá.

Dokud se něco ve vámi vlastněných nemovitostech nezmění (razantně), tak nepodáváte další přiznání a vaší jedinou povinností je včasné odvádění daně do státní pokladny.

Formulář přiznání k dani z nemovitosti stahujte odtud.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 13.8.2015   |   Zobrazeno: 896x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)