Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Aplikace pro usnadnění práce (2. díl)

Mobilní aplikace pro usnadnění práce (2. díl)

V prvním díle našeho článku o aplikacích pro usnadnění práce jsme se podívali na zoubek naprosto základním a snad i nepostradatelným aplikacím pro každého, kdo chce svůj mobil/tablet využívat alespoň pro trochu té pracovní činnosti. Dnes se zaměříme na o něco méně známé aplikace, z nichž jsou ale některé velmi užitečné pro velké skupiny lidí. Diktafon, databáze veřejných wifi, organizace práce ve skupině, to jsou všechno aplikace, které se vám mohou hodit.

Přečtěte si také:

Aplikace pro usnadnění práce (1. díl)

Jak využít sociální sítě pro získání práce

LinkedIn: Facebook pro pracanty

WiFi Finder

Jestliže rádi (nebo i neradi, ale vynuceně) pracujete za běhu v neznámém prostředí a potřebujete k tomu internetové připojení, veřejné WiFi jsou ideálním způsobem, jak si k němu pomoci. WiFi Finder funguje jako databáze hotspotů (placených i zdarma), které jsou veřejnosti přístupné. Má pokryto skoro 150 zemí světa a obsahuje přes půl milionu hotspotů (ty vám ukáže i na mapě, jste-li online). Připojení lze i filtrovat podle toho, odkud internet pochází (z kavárny, hotelu,…). Pamatujte však na to, že veřejné WiFi sítě nemusejí být totálně bezpečné a že WiFi Finder je aplikace se svými limity, tudíž rozhodně neobsahuje všechny veřejné hotspoty.

Audio Memos Free

Je libo šikovný a jednoduchý diktafon přímo ve vašem mobilu? Audio Memos Free je zdarma (rozšířená verze stojí pár korun) a dělá přesně to, co slibuje: pamatuje si vaše namluvené poznámky.

Mindomo

Kreslení myšlenkových map pomáhá utřídit si pochody v hlavě, které se týkají určitého (ne pouze pracovního) pochodu. Zvyšuje efektivitu při řešení problémů a dovoluje problém řešit v několika vrstvách podle vztahů mezi jednotlivými směry a skupinami myšlenek. Umožňuje každý problém rozdělit a tyto podproblémy dále analyzovat, přičemž všemu dává kvůli přehlednosti barvičky. Efektivita myšlenkové mapy ovšem do velké míry závisí na tom, jak s ní dokážete pracovat. Není také všemocná a nehodí se vždy a všude, ostatně jako každý nástroj. Myšlenkové mapy lze samozřejmě sdílet.

Trello

Trello slouží k organizaci práce a to zejména v teamu. Vytváření úkolů, jejich přiřazování a rozřazování podle kategorií jsou v aplikaci Trello hračkou. Díky tomuto systému fakticky nelze na něco zapomenout (když to do Trella nezapomenete vložit) a nelze se dostat do fáze, kdy dva dělají totéž a někdo nedělá nic. Nevýhodou aplikace je, že offline neuděláte vůbec nic, na druhou stranu už by to dnes neměl být tak zásadní problém – funkcionalita a užitečnost služby tuto chybku zdaleka vynahrazuje.

Kancelářské aplikace

Na mobilních telefonech a tabletech je výběr kancelářských aplikací opravdu bohatý. Univerzální čtečky jsou samozřejmostí a nemusíte za ně nic platit, ale ani úprava a tvorba dokumentů není utopií, a to obzvláště na tabletech, které se k tomu hodí přeci jenom výrazně víc. Pro zařízení od Applu je volbou číslo jedna kancelářský balík iWork obsahující (instalují se zvlášť) aplikace Pages (obdoba Wordu), Numbers (obdoba Excelu) a Keynote (obdoba Powerpointu). Nevýhodou kancelářských balíků a aplikací je, že jsou většinou placené a to poměrně značně. Pro využívání všech funkcí MS Office na tabletech musíte mít koupené Office 365 a aplikace od Applu se kupují zvlášť.

TeamViewer

Ovládejte svůj (nebo s dovolením cizí) počítač přes svůj mobil/tablet. TeamViewer na přenosných zařízeních funguje tak, jak byste od něj čekali. Díky šifrování přenosu máte jistotu, že nikdo tohoto spojení nezneužije a ovládat PC můžete dokonce i při hovoru. Teamviewer se hodí pro pomoc méně zkušeným PC uživatelům i pro ovládání vlastního počítače, ať už na něm potřebujete na dálku provádět cokoliv.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 7.8.2014   |   Zobrazeno: 1310x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)