Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Brigády v zimě

Zimní brigády

Zima je oproti zbytku roku snad nejvíce rozdílným obdobím. Jako taková sice znemožňuje mnoho druhů brigád, zároveň jich však mnoho nabízí. Kde se podívat a sehnat brigádu na zimu pro vás?

Plesová a divadelní sezóna

Začneme tím, čeho se můžete chytit už od podzimu. Kulturní sezóna je v plném proudu a ve všech sálech, divadlech, hotelích a podobně shánějí hostesky, šatnáře, bodyguardy či úklidovou četu. Ptejte se nejlépe přímo v těchto místech a nebo se zkuste dostat k agentuře, která právě tyto brigádníky zajišťuje, organizátoři akcí se tím často nechtějí zatěžovat.

Přečtěte si také:

Na co si dát pozor při sjednávání brigády

Šance a úskalí sezónní práce v ČR i v zahraničí

Víkendové brigády

Vánoce - trhy, kapři i stromky

Se zimou přichází Vánoce a s Vánoci adventní (či vánoční) trhy. Pro brigádníka zahrnují převážně promrzlé končetiny, ale peníze bývají slušné či lepší, pokud prodáte více. Postavit se můžete za pult stánku na vánočních trzích nebo prodávat kapry či stromky. Ty jdou na odbyt až do Štědrého dnu. Nepočítejte ale s poptáváním se prodávajících až na začátku prosince, zkuste se po tomto druhu brigády podívat co nejdřív. Podívejte se po inzerátech či na stránky malých obchodníků.

Nákupní střediska

V prosinci se šíří nákupní horečka a nákupní centra se stávají přeplněnými. To je šance pro výrobce různých zajímavých věcí, které je však třeba odprezentovat. Na to se nejlépe hodí právě brigádníci. Tato práce zahrnuje kontakt s lidmi a snahu co nejlépe jim představit daný produkt. Někdy jen představujete, jindy prodáváte, dostat se můžete i na pokladnu v přeplněných supermarketech. Nabídky práce můžete najít díky inzerátům nebo například na webových stránkách velkých firem.

Zimní střediska

Na horách se využijí v zimě mnohé ruce i nohy. Možností je opravdu mnoho – instruktor lyžování či snowboardingu, pokojské, uklízečky, kuchaři. Všechno to jsou sezónní záležitosti, protože na horách se objeví velké množství lidí. Ptejte se přímo na horských chatách nebo hotelích či na stránkách společností nabízejících lyžařské nebo jiné kurzy.

Odklízení sněhu

Jestliže žijete v místech, kde hrozí napadnutí většího množství sněhu, můžete zkusit využít jednorázové brigády při odklízení sněhu. Nabízet svoje služby můžete nejen sousedům. Bohužel ale nemáte jistotu, zda sníh napadne a jestli ho bude dost na to, aby bylo třeba ho odklízet, jedná se tedy o nestabilní zdroj financí.

 

Před příchodem zimy

Ještě než se na kraj definitivně snese zima s mrazem a sněhem, je potřeba udělat spoustu drobných prací, které se jako brigády výborně hodí. Jedná se především o nejrůznější fyzické práce, které zahrnují přípravu na zimu

Pneuservis - Výměna pneumatik před zimní sezónou si žádá mnohdy hodně pracovníků navíc.

Příprava topiva - Brigádu na skládání uhlí nebo štípání dřeva nejspíš nenajdete zrovna v centru města, rozhodně se ale jedná o brigádu, kde si nejen vyděláte, ale i značně posílíte svou fyzickou kondici.

Práce v lese - Je potřeba zazimovat mladé stromky, připravit krmelce pro zvěř a podobně. Ideální je kontaktovat lesníka, který vaši vybranou oblast zpravuje.

Zazimování zahrady - Nejen les, ale také zahrádka potřebuje péči. Kde jaký menší i větší zahrádkář před zimou nestíhá a jistě vaši práci ocení.

 

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 7.11.2013   |   Zobrazeno: 8357x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)