Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce na horách

Práce a brigády na horách

V zimě je práce na horách něco, kde se shání brigáda velmi snadno a místní využijí mnoho pomocníků. Kde se ptát po práci a co všechno můžete hledat?

Instruktor lyžování / snowboardingu

Tyto pozice bývají čistě sezónní (výjímkou mohou být například celoroční kurzy na ledovcích v Alpách, ale to byste se museli ptát tam). V naprosté většině případů musíte mít pro vykonávání této práce vhodnou licenci, kterou však většina lyžařských/snowboardových škol umožňuje získat a zároveň vám ji bude dotovat velmi slušnou částkou. Na místě pak máte zařízené ubytování, které si často sice platíte sami, ale jsou pro vás zlevněné.

I přes počáteční investici se jedná o dobře placenou práci, kterou si člověk s chutí sportovat a pohybovat se na čerstvém vzduchu ve společnosti dalších mladých lidí může jen užít.

Přečtěte si také:

Brigády v zimě

Brigády na léto

Na co si dát pozor při sjednávání brigády

Práce v ubytovacích zařízeních

Může se jednat například o pokojské nebo uklízečky. Plat bývá na rozdíl od instruktorů o něco nižší, nemusíte se však trápit placeným získáváním licence. Samozřejmě ale budete přezkoušeni z toho, jak dobře umíte pokoj uklidit. Výhodou je, že většinou budete mít zařízené ubytování přímo v ubytovacím zařízení, často zadarmo nebo alespoň se slevou. A v čase volna můžete vyrazit na svah.

Kuchaři, číšníci, servírky

Všeobecně práce v restauračních zařízeních. V zimě je v restaruacích na horách velký nápor, a tak se v době oběda a večeří (ale i jindy) musí všichni zaměstnanci velmi ohánět. Nabírat pomocné síly je tak potřeba. Výše výdělku i podmínky práce záleží na konkrétních místech, stejně jako jinde i na horách existují dobré a špatné restaurace. Proto se nejvíce vyplatí nechat si někoho doporučit či alespoň získat dobré reference například na internetu.

Obsluha lyžařských vleků

Vleky sice fungují samy, ale starat se o ně někdo musí. K delšímu lyžařskému vleku je potřeba minimálně několik lidí – a protože se opět jedná o výhradně sezónní práci, nabídka bývá také slušná. Plat může být proměnlivý, záleží na lokalitě i na zaměstnavateli. Není zde až tak důležitá znalost cizího jazyka jako v ostatních případech.

Marketing

Na svazích můžete často potkat lidi rozdávající letáčky, nabízející výhry a podobně. V tomto případě od vás není požadována zkušenost na lyžích nebo snowboardech, ale především komunikativnost a příjemný vzhled. Náplň práce může být různá, často však zahrnuje všelijaké události na horách.

Půjčovny a jiné

Současně s prodejnami jízdenek, které ostatně také mohou shánět šikovné prodavače a prodavačky, se v zimě na horách otevírají půjčovny. Na rozdíl od většiny ostatních prací se jedná o práci v teple. Moc se tedy, kromě svého sezónního zařazení a nabídky půjčovny, neliší od jiných podobných záležitostí. Nabídka ale nebývá tak rozšířená jako výše zmíněné.

Cizina

Jednou z možností je také vyjetí do ciziny, například do Kanady. Zde ale seženete spíše práce jako pokojská nebo výpomoc v kuchyni, na naše poměry je však plat pořád vysoký a navíc si odnesete zážitek z návštěvy jiné země. Nutností je však znalost místního jazyka či alespoň angličtiny. Před odjezdem je důležité ověřit si důvěryhodnost zprostředkovatele práce.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 2.12.2013   |   Zobrazeno: 7414x

Komentáře

David Pavelka20.11 14:20

Dobrý den, rád bych se začlenil do vašeho kruhu, mám rád hory, a jsem velmi šikovný na úrovni kutila, mám zasebou starání o celou domácnost, takže uklidit pokoj taky umím, ližovat či dobře mluvit s lidma, to mám ze srdce daný, rád bych jakoukoli sezóní práci na Horách- uklizeč, na vleku, či i za pokladnou, nebo v pjčovně, opravář, údržbář

Admin21.11 14:26

Dobrý den Davide,

koukněte na tyhle pozice: http://flek.cz/brigady/na-horach. Najdete tam přehled různých brigád na horách - instruktor, práce v půjčovně lyží, vlekař apod.

Držíme palce a přejeme fajn den.

Tým Flek.cz

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)