Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jaká bude vaše brigáda na léto 2013?

Brigáda na léto 2013 pro studenty (v zahraničí i v ČR)

Léto je pro všechny studenty skvělou příležitostí nahradit školu něčím užitečnějším. Něčím, co vydělává peníze. S brigádami už se i tento rok roztrhl pytel a většina z nich míří právě na letní období, na hlavní sezónu, kdy je potřeba nových pracovních sil a to zejména v pohostinství a službách, ale i v některých dalších oblastech. Jak strávíte letošní prázdniny vy?

 

Přečtěte si také:

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Studijní pobyty v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Restaurace a stánky

Je červen, venku už všichni chodí v krátkých rukávech a posezení v restauraci je o tolik příjemnější na zahrádce pod velkým slunečníkem. Stánky začínají roztáčet stroje na zmrzlinu a kempy už neobývají pouze kachny. Začíná hlavní sezóna a s ní i nutnost všechny rekreanty a mlsné kolemjdoucí obsloužit.

Právě tohle bude hlavní šance, jak získat dobrou brigádu, ale je potřeba hledat co nejdříve, protože místa budou brzo rozebraná. Poptejte se známých, zajděte do nedaleké restaurace a prostě mějte oči na stopkách, určitě se něco najde. Mnoho brigád v pohostinství najdete i u nás.

TIP: Studujete-li ve výrazně větším městě, než v němž bydlíte, zkuste tam přes léto zůstat – snadněji si najdete brigádu, nemluvě o množství příležitostí k zábavě. Viz brigády v Brně, nebo brigády v Praze.

Oblíbená letní brigáda v restauracích

Zahraničí

Brigády v zahraničí patří mezi vůbec nejvyhledávanější, i když ještě mezi českými studenty nepatří mezi přirozené a samozřejmé způsoby přivýdělku. Základem hledání takové práce je opatrnost a heslo „nedůvěřuj a prověřuj“, protože odstrašujících příkladů se sebranými pasy a otrockou prací je z minulosti víc než dost.

Mezi nejoblíbenější pozice patří au-pair a pak všelijaké pomocné práce v hotelích a na farmách. Velmi žádní jsou také číšníci a servírky. Zpravidla není problém si vydělat na trochu té zábavy v cizím státě, ale desetitisíce si domů přivezete jen za předpokladu, že budete tvrdě a dlouho makat. Záleží jen na vás, jestli brigádu v zahraničí pojmete jako dovolenou s povinnostmi, nebo jako práci v novém prostředí.

TIP: Administrativní zátěž je pro cesty do zahraničí občas dost vysoká, proto začněte vše řešit co nejdříve. Na pracovní povolení pro USA a podobné vízové státy můžete čekat i několik měsíců.

Brigáda na farmách je dřina

Evergreeny

Ačkoliv je letní sezóna specifická, stále přetrvává zájem v určitých oblastech, kde dochází, slušně řečeno, k vysoké fluktuaci zaměstnanců. Jde například o práci v call centrech, nebo při osobním prodeji/propagaci, kde jsou velmi žádané hlavně pohledné a komunikativní hostesky. Další tipy na zaručené brigády na léto pak najdete i v článku Brigády na léto pro studenty last minute.

TIP: Ačkoliv možná nejde o nejzajímavější brigády, zejména pokud se bavíme o práci v call centrech, výhodou může být jejich dlouhodobost, tedy že v práci můžete pokračovat i po konci sezóny a vydělávat si tak stabilně.

Všeho s mírou

Míra by měl být v létě váš nejlepší kamarád – nenechte se zlákat penězi, když nebudete mít ani čas si je užít. Česká léta jsou krátká a ideální k načerpání sil na dlouhé období bez sluníčka, které právě teď vrcholí. Odpočinek a zábava by z vašich pracovních prázdnin rozhodné úplně vymizet neměly.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 18.2.2013   |   Zobrazeno: 17400x

Komentáře

Alessanra18.03 14:35

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli máte nějakou volnou brigádu na léto 2014? :)

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)