Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Brigády na vesnici a malém městě

Jak najít brigádu na vesnici nebo v malém městě?

Sehnat brigádu na vesnici nebo na malém městě není tak snadné, jako ve městech velkých. Jednou z možností je zůstat na léto ve velkém městě, ale to není to, o čem budeme psát. Obecné informace o letních brigádách naleznete zde.

Motivace

Ze všeho nejdřív je třeba si ujasnit, jestli máte dostatek motivace dlouho brigádu hledat a pak jít poctivě pracovat. Čeká vás odepisování na inzeráty, obíhání zaměstnavatelů i poptávání se známých. Vaše chuť sehnat brigádu je tím nejdůležitějším, bez čehož nemáte šanci.

Druhy brigád

A jaké brigády se dají sehnat v malých městech nejčastěji? Poptejte se po místních obchodech, jestli nepotřebují pomoci. Můžete rovnat nebo vykládat zboží, po dosažení plnoletosti třeba i prodávat. Nebojte se zeptat, i když to bude na první pohled vypadat, že nikoho neshání. Pokud máte ve městě supermarket, zeptejte se tam; často bývají nabídky práce vyvěšené u vchodu.

Zeptejte se na roznos letáků. Kontakt můžete najít na inzerátu nebo třeba na letáku, který vám naposled přišel do schránky. Třeba je roznos zajištěn jen na půlku města, za zeptání nic nedáte.

Podívejte se, kdo se ve vašem okolí zabývá zemědělstvím; v letních měsících je potřeba přiložit každou ruku k dílu. Čeká vás manuální práce, většinou venku, ať už jde o pomoc na poli nebo třeba sbírání jahod. Můžete se také dostat ke starání se o různá hospodářská zvířata. Stejně tak se zkuste poptat na práci v lesnictví.

Důležitým zdrojem informací o brigádách jsou i sousedi a známí. Nemá někdo z nich malé dítě, které potřebuje občas pohlídat? Nechce někdo nechat si umýt okna? Nepotřebuje někdo venčit psa? Na všechny tyto práce se ptejte po svém okolí a rozhlašujte dál, že sháníte brigádu.

Nebude ve vašem městě nějaká sezonní akce? Poptejte se, jestli neshání výpomoc na festival, trhy nebo místní slavnosti. Tuto brigádu ale shánějte opravdu brzo, organizátoři chtějí mít většinou vše jasné předem.

Práce z domova je dalším způsobem. Musí se ale jednat o ověřený zdroj, abyste nenaletěli. Více si můžete pročíst zde a zde.

Posledním způsobem, pokud se vám opravdu nic sehnat nepodaří, jsou vaši rodiče. Ukažte jim, že jste se opravdu snažili, a domluvte se s nimi na zvýšení kapesného, pokud zastanete více práce v domě nebo na zahradě.

Brigádu hledejte včas. Čím dříve, tím lépe. Přinejmenším si uděláte kontakty.

Hledejte ve výlohách, dívejte se po inzerátech, ptejte se rodiny, ptejte se známých.

Stanovte si priority. Nemějte přehnané nároky na druh práce, ale měli byste vědět, co za žádnou cenu dělat nechcete.

Prohledejte internet, možná nenajdete brigádu přímo v místě svého bydliště, ale poblíž, a přitom se vám pořád vyplatí dojíždět.

Pozor! Pokud pracujete u svých dobrých známých, vždy si dopodrobna domluvte podmínky práce i ohodnocení. Bez toho by se vám mohlo stát, že se vám za celodenní dření na stavbě domu odvděčí úsměvem a jednou večeří.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 9.7.2013   |   Zobrazeno: 1664x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)