Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Brigády na léto 2012 v ČR

Brigády na léto 2012 v ČR

V první půlce prázdnin naplnit peněženku a v druhé půlce si jen užívat a nasbírat nejlepší zážitky, ze kterých se dá čerpat po celý zbytek roku. Takový je plán většiny studentů pokaždé, když se blíží letní měsíce.

Shánět brigády na léto je ale oříšek pro všechny studenty, kteří nepracují u stálého zaměstnavatele nebo nemají dobré známé. Přečtěte si i Vy pár tipů jak na brigády na léto 2012, pokud chcete zůstat v České republice a prozatím se nehnat do světa.

Přečtěte si i článek o brigádách s aktualitami pro rok 2014

Lepší dříve než později

Ačkoliv mnoho brigád se dá sehnat v celém průběhu prázdnin, není dobré zamlouvání brigády na léto nechávat na poslední chvíli. Ačkoliv většina studentů stojí brigádu v první půlce prázdnin, i v druhé polovině léta bývá na dobře placených místech již v květnu plno.

Nenechávejte tak hledání na poslední chvíli a raději se již dopředu informujte o možnostech práce, udělejte si kontakty na potencionální zaměstnavatele a pravidelně sledujte nabídky pracovního serveru. Když budete vědět dřív, kdy budete na brigádě a kdy ne, budou se Vám i zážitky lépe plánovat.

Nebojte se zůstat ve městě studia

Studujete-li mimo domov v nějakém z větších měst, nebojte se najít brigádu právě tam. Praze, Brně a dalších krajských městech máte daleko větší šanci, že narazíte na volnou a přitom dobře placenou brigádu. Nabídek je zde totiž daleko více, než Vám může nabídnout menší město, kde se většina brigád domlouvá přes známé a kamarády.

Buďte aktivní

Nenechte se při hledání brigády odradit hned prvním neúspěchem. Pracovníci jsou potřeba neustále a je velká pravděpodobnost, že když vytrváte, brigádu najdete.

Kromě internetu můžete hledat i na jiných místech, jako jsou pracovní agentury nebo stránky velkých společností, které zveřejňují volná místa přímo na svých webových stránkách. Dobré je také všímat i nabídek ve výlohách nebo se jít přímo zeptat na místo, kde byste si brigádu přáli. Za zeptání nic nedáte a možná právě Vaše aktivita mnoho firem inspiruje a ocení Vás za Vaši snahu příjemným pracovním místem.

Publikováno: 29.2.2012   |   Zobrazeno: 12506x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)