Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Brigáda a přivýdělek při studiu

Nejlepší brigády pro studenty vysokých škol

Většina vysokoškoláků ihned, nebo velmi brzy po nástupu na školu řeší, jak si přivydělat. Život na vysokých školách je totiž značně nákladný a málokteří rodiče si mohou dovolit financovat veškerou zábavu, které se jejich dospělé děti věnují. Nejsnadnější cestou k penězům je brigáda a další formy přivýdělku, které jsou ve většině studentských měst dostupné.

Vyražte na letní brigádu

Skloubení školy a práce

Od studentů vysoké školy nelze očekávat 8h pracovní dobu každý všední den. Mnohem vhodnější jsou částečné pracovní úvazky a práce na dohodu, které počítají třeba s 20hodinovým pracovním týdnem, nebo úplně volnou pracovní dobou. Na jakých pozicích se takovým způsobem dá pracovat?

  1. Call-centra jsou vděčným cílem mnoha brigádu hledajících studentů. Takřka volná pracovní doba, poměrně dostatečné finanční ohodnocení a získání důležitých obchodně-komunikačních dovedností. Pro práci v call-centru je ale potřeba mít alespoň nějaké předpoklady, ne snad ani pro samotné přijetí, ale pro vytrvání. Základním předpokladem je smysluplný a zajímavý mluvený projev.
  2. Pohostinství, zejména to fastfoodové je velmi otevřené brigádníkům i bez předchozích zkušeností s podobnou, respektive jakoukoliv prací. Stejně tak si lze v těchto restauracích odpracovat pouze zlomek standardních 40 hodin týdně. Zaměstnanci i brigádníci jsou do svých pracovních pozic zaškoleni, ale i v těchto provozech je to o práci s lidmi, i když nejde o přesvědčování jako v případě mnoha call-center, ale o poskytování co nejlepších služeb.
  3. Práce na ŽL poskytuje zdaleka nejvíce svobody, ale na oplátku požaduje nějakou schopnost, o kterou ostatní stojí a za kterou zaplatí. Tato forma obživy navíc pro studenta skýtá 2 další nebezpečí. Tím prvním je případný nedostatek sebekázně, která může vyústit až v zastavení příjmů. Ten druhý je úplné opačný, kdy se kvůli penězům dostává do pozadí studovaná škola, což se může velmi negativně podepsat na prospěchu, respektive je nevýjimečným výsledkem i úplný konec studia.

Sezónní brigády jsou skvělý přivýdělek

Požadavky studentů skvěle splňují sezónní brigády, jež často obsahují právě podmínku, že pracovník musí být studentem. To je totiž pro zaměstnavatele levnější. Stejně jako v letních i zimních měsících se otevírá celá řada stánků, které je potřeba naplnit především atraktivními usměvavými mladými lidmi. Spotřeba všeho u lidí stoupá, jak se blíží Vánoce a ve službách vznikají tisíce nových přechodných pracovních míst.

Jaká bude vaše brigáda na léto?

Důležitou praxi pomohou získat i školy

Studenti by se měli podívat i na možnosti, které jim v oblasti praxe a brigád nabízejí jejich školy. Právě zkušenosti v oboru budou klíčové, až půjde opravdu do tuhého, tedy po absolvování školy. Pokud jde zároveň o přivýdělek, jednáse o perfektní brigádu. Některé společnosti přímo studenty konkrétních škol vyhledávají, zejména v technických oborech. Nechytit se takové šance je pro budoucnost velká škoda, protože student s praxí získá velký náskok na trhu práce.

Rada na závěr: Brigády, praxe a přivýdělky hledejte už od prvního ročníku studia vysoké školy, pokud ne dříve. Vyplatí se to nejenom finančně. Mějte ale stále na paměti, že jde o roky primárně zaměřené na studium, které by nemělo upadnout na úkor práce do pozadí.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 15.10.2012   |   Zobrazeno: 5355x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)