Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Rakousku

Práce a brigády v Rakousku

Práce v Rakousku představuje hned po Německu nejoblíbenější země, kam se Češi vypravují za prací a brigádami. I zde je základem dobrá znalost německého jazyka a odměnou velmi slušné finanční ohodnocení i bohaté zkušenosti. Pracovní příležitosti v Rakousku ale nejsou ani zdaleka tak dobře dostupné, jako ty v Německu.

 

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Bez pracovního povolení, ale…

Stejně jako ve většině ostatních zemí, i v Rakousku již byla zrušena přechodná období, a je tak možno pracovat bez pracovního povolení. Musíte se ale nejpozději do tří dnů od příjezdu zaregistrovat na příslušném obecním úřadu (Gemeindeamt) nebo na magistrátním okresním úřadu ve Vídni (Magistratische Bezirksamt). Přihlásíte se snadno prostřednictvím speciálního listu Meldezettel, kam je nutno zadat místo pobytu v Rakousku, a svého pasu (občanského průkazu). Registrací získáte osobní číslo, které budete používat ke komunikaci se všemi úřady.

Pozor! Osobní číslo, které dostanete při registraci na obecním úřadu nebo magistrátu není číslo pojištění. To získáte až při podpisu pracovní smlouvy.

Povolení k pobytu

Platí, že pokud budete v Rakousku pracovat méně, než 3 měsíce, např. na letní brigádě, povolení k pobytu ani vízum nepotřebujete. Pokud se zdržíte déle, je třeba si zažádat o povolení k pobytu pro občany EU/EHP. Učinit tak lze na regionálním správním úřadu nebo cizinecké policii.

Abyste toto povolení získali, budete muset prokázat, že máte zdravotní pojištění a dostatek peněžních prostředků, abyste se nestali zátěží pro rakouský stát. Pravděpodobně tak od Vás bude požadováno potvrzení o zaměstnání nebo doložení samostatně výdělečné činnosti či jiného stálého příjmu (např. zajištění obživy prostřednictvím rodinného příslušníka).

Mzda a pracovní doba

Pojem minimální mzda v Rakousku neexistuje. Výše mzdy je stanovována prostřednictvím kolektivních smluv. Pracovní doba je stejná jako v České republice, tedy až na výjimky 8 hodin denně. U některých brigád a au-pair je pracovní doba i ohodnocení přizpůsobeno.

Jak najít práci v Rakousku?

Aktuální nabídky práce v Rakousku si můžete prohlédnout na našem portálu. Zejména pokud ale němčině nevládnete příliš dobře, je ideální využít zprostředkovatelské agentury. Pro hledání dlouhodobé práce se pak hodí i rakouské noviny, které zveřejňují v němčině nabídky i online. Vyzkoušet z nich můžete například Der Kurier, Vorarlberger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten nebo Kleine Zeitung. Existuje jich ale samozřejmě daleko více. Další nabídky pak naleznete i na portálu EURES.

Turistické vízum

NE

Pracovní povolení

NE

Povolení k pobytu

při pobytu delším než 3 měsíce

Minimální mzda

není stanovana (běžně min. 500 euro/měsíc)

Publikováno: 27.8.2012   |   Zobrazeno: 58563x

Komentáře

Roman Motyčka28.05 15:50

Dobrý den,
mám zájem pracovat v Rakousku jako dělník,hlídač,řidič os.vozidla,pokrývač.
Prosím,nabídněte.
Email:romanesku@email.cz
S pozdravem motyčka Roman

jiri05.06 11:54

Dobry den mam zajem o praci v rakousku maser nebo sber ovoce ridic a tesar

Michal12.06 16:58

Dobrý den hledám práci či brigádu jako masér mimo zdravotnictví
Díky za nabídku či připadné tipy. basig@seznam.cz

Admin16.07 07:45

Dobrý den,

prosíme všechny přispívající, aby si uvědomili, že hledání práce touto osobní formou je poměrně nereálné a že zveřejňování emailových adres a požadavků není signálem pro potenciální zaměstnavatele, že jde o pracovníky, které je potřeba ihned kontaktovat.

Tento způsob získávání práce funguje, do jisté míry, pouze u velmi kvalifikovaných a nedostatkových pracovníků, kteří jsou zaměstnavateli mnohdy kontaktováni sami.

jura22.07 20:04

dobry den. hledam praci v rakousku jako svarec co2 bez statnic. nejaka rada

Jarda MATULA20.09 23:52

Zdravím,pokud si již sehnal práci v Rakousku rád bych se připojil a poprosím Tě o kontakt předen děkuji Jarda

lada-rusnak@seznam.cz10.08 08:50

dobry den. mame zajem pracovat v rakovsku jako zednici obkladači, jsme dva , a ruzne zednicke prace dekujeme za nabidky .

Rostaislav Tomášek27.08 13:00

Dobrý den,pracoval jsem jak v Německu,tak v Rakousku jako řezník,ted jsem již pět let v čechách a rád bych se tam vrátil.Co pro to mám udělat.Děkuji za odpověd.R.Tomášek

Admin27.08 13:13

Dobrý den,

co jste musel udělat minule? :-) Najít si práci, stejně jako v ČR, žádná legislativní omezení neexistují. Zkuste samozřejmě kontaktovat své bývalé zaměstnavatele a jestli vám trochu zrezivěla němčina, doporučujeme si ji osvěžit.

Martin02.09 16:01

Lol, to by mě zajímalo, kdo sem píše do těch komentů. Docela se bavim! :)) Jinak děkuji za článek.

Hana27.11 19:09

Vy asi vážně neumíte číst nebo co... Nehledejte tady práci!!! Jak s prvňáčkem na ZŠ fakt

Richard31.12 11:17

Zdravím,bydlím u Mikulova,je mi 45 let a rád bych zkusil práci v Rakousku.Moje němčina není dobrá,líp se domluvím anglicky.Je mi jedno,co by to byla za práce,nevadí mi pracovat jako dělník.Máte-li někdo zkušennosti kde a kam se obrátit,budu rád za info.Pokud někdo je taky ve fázi hledání jako já,může se přidat v hledání ke mně.Mějte se,Richard./tel:732189556/

Jarek16.02 21:34

Podívej Rýšo, nauč se německy, kup si slovníček, který má max 5000 výrazů a začni se učit slovíčka, stejná slova budeš umět hned, podobná též a pak Ti zbyde ca 30%. Myslím, že do 2 let se to dá zvládnout. Jinak práci si můžeš najít přes německý úřad práce v Plzni/najdeš na internetu/. Jsou německé firmy, které moc znalostí jazyka nevyžadují. Je třeba se i po nástupu do práce dále vzdělávat, moc nechodit s českými kolegy do hospody a po čase změnit firmu. Jinak rodina se musí přestěhovat s Tebou. Je nutné na sobě makat a snažit se jít přes překážky. POkud něco z toho nejde rodina je proti/ nebo se nechce, je potřeba dát ruce do dlaní a plakat. Neexistují velmi jednoduché cestičky. Einstein též překonával a tvrdil to samé. Pokud vezmu, že toto přirovnání platí a je platné, výše napsané je pravda.
Jinak ještě něco. Řídím se tímto:"Stačí sebrat všechnu odvahu a vstoupit do prázdna a pak se znovu objeví všechny Tvé možnosti" Pokud se Ti zdá těchto pár řádek trochu divných tak to neřeš,nebudu se přetvařovat, mám šťasný život.

Simona24.06 12:16

Dobrý den . Jsme 2 ženy a hledáme práci v Rakousku s ubytování nejlépe pomocné síly do kuchyně nebo do masné výrooby , nebo také doplnování zboží spěchá to !!! Děkuji za reakce ...

Admin24.06 13:42

Dobrý den,

prosíme všechny návštěvníky, aby se zamysleli a zhodnotili šance, že takové poptávky po práci budou vyslyšeny. Výsledek se totiž velmi přibližuje nule.

Kromě expertů v náročných a lukrativních oborech (IT, průmysl, finančnictví,...) si lidé nemohou práci získat tímto způsobem. Je na žadatelích o práci, aby hledali inzeráty, budovali konexe a kontaktovali svého budoucího zaměstnavatele.

josef25.12 20:12

Dobry den, hledam praci jako truhlar v rakousku,v okoli Vidna,vanek.truhlarstvi@seznam.cz

Veronika24.06 00:13

Dobrý den,když chci v rakousku jen pracovat a jezdit domu po práci každý den.. Musím se také registrovat na příslušném úřadu?? (Meldezettl ?)

spajk@post.cz14.12 15:00

jsme dva sádrokartonáři a hledáme práci v Německu nebo Rakousku

AnonymJulius07.01 11:33

Hledám práci na pozici zedník a jiné stavební práce.

Petr21.01 14:42

dobrý den hledám práci v rakousku bydlím 25km od rakouska tak toho bych rád využil bylo by někde místo děkuju

Sylva25.01 06:46

Hledám práci pro zdravotní sestru a nemám vyřízenou nostrifikaci.
Bydlím 2 km od hranic. Můžete mi s tím nějak pomoci?

Daniel13.04 21:37

Dobrý den , hledám práci v rakousku nebo v německu . Umím práci všeho druhu .Je mi 37 let .

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)