Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Kanadě

Práce a brigády v Kanadě

Jeden z nejkrásnějších, nejbohatších a ekonomicky nejzdravějších států světa je obrovským lákadlem pro pracující nejen z České republiky. Země takřka nezasažena krizí ale bohužel v roce 2009 obnovila vízový styk i pro běžné turistické cesty. Zájemci o práci, brigádu, nebo studium v Kanadě ale stejně musejí získat příslušná víza a například i pracovní povolení.

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Práce při studiu v Kanadě

Kulturně až multikulturně rozvinutá Kanada láká každoročně více než 150 000 studujících cizinců. Minimální školné i životní náklady spolu s vysokou kvalitou tamních škol znamenají lákavou kombinaci. Studenti si díky studijnímu povolení mohou přivydělávat formou práce v rámci školy, nebo stáže v rámci studia a v některých dalších případech, kdy je práce úzce spjata se samotným studiem, jako například u zdravotnických pracovníků.

Pracovní pobyty

Pro získání tradičního pracovního musí mít zájemce vyřízené povolení od příslušných úřadů. To opatřuje zaměstnavatel, u kterého má zájemce dohodnutou práci. To znamená, že práci je třeba hledat předem. Od sehnání práce po vyřízení pracovního povolení a pracovního víza uběhnout zhruba 3 měsíce, proto je dobré počítat s tím, že odjet do Kanady za prací nelze ze dne na den. Úloha zaměstnavatele je důležitá například v tom, že Kanada nepovolí pracovat cizinci, který by zabíral místo Kanaďanům – je třeba se tak ucházet o pozici, na kterou je těžké, nebo nemožné získat adekvátního pracujícího mezi Kanaďany. To platí i pro speciální program Opatrovník v domácnosti.

Naopak, například obchodníci cestující do Kanady žádné pracovní povolení nepotřebují, což je ale běžná praxe i v ostatních státech s podobnými podmínkami pro práci cizinců. I v těchto případech je však samozřejmě vyžadováno vízum pobytové.

Zažijte Kanadu

Trochu (úplně) jiné podmínky platí pro speciální programy, z nichž nejoblíbenější se jmenuje „Zažijte Kanadu“. Do tohoto programu je třeba se přihlásit s předstihem a to dostatečným, protože limit pro rok 2013 byl dosažen už v září letošního roku. Proč se ale o tento program vůbec zajímat?

 • Až rok neomezeného cestování a pracování v Kanadě
 • Možnost střídat zaměstnání (běžné pracovní povolení je vázáno na konkrétního zaměstnavatele)

Program Zažijte Kanadu je kromě počtu uchazečů omezen i věkově, kdy jsou akceptovány žádosti pouze těch uchazečů, kterým je mezi 18 a 35 lety. Jde vlastně o obdobu programu Work and Travel pro cestování po USA, který je ale navíc omezen i tím, že účastník musí být studentem.

Opatrovník v domácnosti

Druhý speciální program je určen pro všechny zájemce o práci na pozicích jako chůva, pečovatel a au-pair. Na žadatele klade nároky:

 • Anglický nebo francouzský jazyk na dobré úrovní
 • Vzdělání alespoň na úrovni kanadské střední školy
 • Uzavřená pracovní smlouva
 • Ubytování v domácnosti, kde probíhá i samotná práce
 • Alespoň 6 měsíců praxe v oboru za poslední 3 roky

I u programu Opatrovník v domácnosti musí zaměstnavatel získat potvrzení o tom, že zaměstnání cizince neznamená žádné nebezpečí pro kanadský pracovní trh – jednoduše cizinec nesmí Kanaďanům zabírat pracovní místo.

Minimální mzda

Na české poměry je samozřejmě kanadská minimální mzda velmi vysoká. Pohybuje se kolem 30 tisíc korun za běžný 160h pracovní měsíc. V kanadských dolarech je to cca 10 dolarů za hodinu podle provincie. Průměr je zhruba 3x výše, tedy kolem 20 až 30 dolarů na hodinu, podle provincie a oboru.  V právničině, IT, nebo pro lékaře jsou samozřejmě mzdy o poznání vyšší a zejména IT pracovníci jsou i na kanadském trhu velmi žádaní a šanci mají i zájemci z České republiky.

Jak najít práci v Kanadě

Existuje hned několik možností. Se studijním povolením mohou studenti pracovat v rámci školy a práci si samozřejmě hledat až na místě. Podobné je to v rámci programu Zažijte Kanadu. V ostatních případech musejí zájemci o práci v Kanadě hledat už z domova, protože udělení pracovního povolení je možné až v součinnosti s kanadským zaměstnavatelem.

Pracovní nabídky lze hledat samozřejmě přes pracovní agentury. Druhou možností je využití inzertních portálů. Pro zvýšení šancí je žádoucí tyto možnosti zkombinovat, stejně jako využít případné známosti s lidmi, kteří už mají s prací v Kanadě zkušenosti.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 20.12.2012   |   Zobrazeno: 7693x

Komentáře

Tomáš21.04 18:40

Dobrý den, měl bych zájem o jakoukoli práci v Kanadě. Nejlépe jako řidič kamionu.

Admin23.04 09:49

Dobrý den,
bohužel nejsme personální agentura a pracovní pozice nezprostředkováváme, pouze inzerujeme.

Ronald29.07 15:35

Dobrý den

Existovala ve Vaší historii nabídka práce pro kvalifikovaného sommeliera? Aktuálně v Kanadě samozřejmě poptávka na tuto funkci existuje ovšem není pro ně zajímavé reagovat na evropského sommeliera. A tak se ptám. Budete mít v nabídce tuto gastro pozici?

Děkuji

Admin29.07 17:19

Dobrý den,
ano, tuto pozici jsme na našich stránkách inzerovali, ale pouze jednou. Bohužel se nejedná o pozici, která by byla v ČR příliš často vyhledávaná. Pravděpodobnost zadání takové nabídky je opravdu malá a zaručit ji tedy rozhodně nemůžeme.

Ondrej24.03 19:51

Zdravim.
Chci se zeptat jaka je sance nalezeni v Kanade pracovni pozice jako pecovatel. Momentalne jsem v Anglii a pracuji s autistickymi detmi. Zatim mam rok a pul praxe v jedne praci a neni problem ziskat zkusenost i s dospelimi.

Predem moc dekuji za jakoukoliv informaci.

Admin25.03 10:39

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že asi ovládáte angličtinu a máte zkušenosti z oboru, tak bude záležet jen na tom, zda Kanada takovou pozici cizincům chce nabízet - zdá se však, že ano. Zkuste se podívat po Live-In Caregiver Program.

mirek13.08 21:39

Dobrý den,
měl bych dotaz, jaká je šance najít v Kanadě místo uměleckého kováře?
děkuji za odpověď

Admin14.08 11:23

Dobrý den,

bohužel, to opravdu netušíme.

Honza28.09 21:45

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli je i nějaká jinačí možnost jak se do kanady dostat a pracovat než Working Holiday? Někde jsem četl, že pracovní víza dostávají lidi, co už mají práci dopředu sehnanou, ale byla to relativně stará informace, tak nevím jestli je stále aktuální. Taky by mě zajímalo jestli to není jako v austrálii, že pracovní vízum dostanete jenom pokud je to práce v určitých vysokoškolských oborech, nebo toto vízum můžu dostat ikdyž budu dělat podržkoště :D Mám v kanadě rodinu, sice vzdálenou jako prase, ale třebas by mi nejakej job našli :-D

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)