Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Austrálii

Práce a brigády v Austrálii

Práce v Austrálii je snem mnoha zahraničních pracovníků, nejenom z České republiky. Není se co divit – pracovat v Austrálii se finančně vyplatí. S minimální mzdou nad 15 australských dolarů na hodinu (kurz cca 20 Kč za 1 AUD) a velmi nízkou nezaměstnaností (kolem 5 %) je doslova pracovním rájem. Jenže nic není zadarmo, což pro Austrálii platí rovnou dvojnásob. Všichni občané všech cizích států musejí mít pro vstup do Austrálie vyřízená víza, bez ohledu na účel cesty.

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Víza pro všechny

Vízovému styku se v Austrálii nevyhnete. Existují 3 základní víza, která mohou české občany zajímat. Tím prvním je turistické, které je udíleno na 3, 6, 9 nebo 12 měsíců. Zajímavostí je, že turistické vízum do 3 měsíců je vydáváno bezplatně. Držitel turistického víza však v Austrálii nesmí pracovat.

Nejpopulárnější vízem je to studentské. To totiž dovoluje v Austrálii studovat i pracovat. Jediným omezením je maximum 20 odpracovaných hodin týdně po dobu výuky – o prázdninách je pracovní doba neomezená. Při odpracovaných 80 hodinách měsíčně ve školním roce je minimální plat kolem 23 tisíc korun (1 200 AUD), což je více než slušná brigáda a hlavně dostatek peněz na bezproblémový život v Austrálii.

Třetí vízum je čistě pracovní (označení je 457) a lze ho získat na 3 měsíce až 4 roky. Je poměrně složité takové vízum získat, ale jde to. Podmínkou je získání práce ještě před podáním žádosti o vízum. Za svého budoucího zaměstnance se totiž musí zaručit i zaměstnavatel.

Mzda a pracovní doba

Minimální mzda je v Austrálii stanovena na 15,51 dolaru, což je při 160 odpracovaných hodinách měsíčně 2481 australských dolarů. To je zhruba 50 000 Kč. Průměrná je výrazně vyšší, 5800 AUD za měsíc, což je více než 100 000 Kč. Při porovnání kupních sil je na tom australský pracující více než 2x lépe, než český občan, což je společně s fantastickým počasím a kulturou důvod, proč lidé tak často hledají zaměstnání na druhém konci světa, v Austrálii. Pracovní doba je pro držitele studentských víz omezena na 20 hodin týdně, ostatní bez omezení.

Jak najít práci v Austrálii

V Austrálii je velmi nízká nezaměstnanost a obzvláště v sezóně (ta v Austrálii vrcholí na konci kalendářního roku, tedy v prosinci) je v některých odvětvích obrovská sháňka po pracovnících. Jde hlavně o sbírání ovoce, ale i o zajímavější práce s lidmi v pohostinství a cestovním ruchu.

Hledání práce v Austrálii lze provádět přes některý z inzertních serverů, ale i přes specializované agentury, které mají kontakty na zaměstnance v Austrálii a na australskou komunitu Čechů, která si při shánění práce velmi ochotně pomáhá. Studenti si mohou práci hledat až na místě, ale musejí počítat s tím, že to může pár týdnů trvat. Jak už jsme zmínili výše, pracovní víza lze obdržet až po získání zaměstnání.

Turistické vízum

ANO

Pracovní vízum

ANO – 230 EUR

Studentské vízum

ANO – 440 EUR, umožňuje pracovat

Minimální mzda

15,51 AUD/h (2 480 AUD/měsíc při 160h)

 

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 17.9.2012   |   Zobrazeno: 12893x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)