Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Anglii

Práce a brigády v Anglii

Pro obyvatele střední Evropy je Anglie jednou z nejčastějších destinací při hledání lépe placené práce. Češi, Slováci a Poláci jsou tam už vlastně doma, ale jaké jsou skutečně podmínky pro práci v této ostrovní zemi?

Pro české zájemce o práci v Anglii je situace poměrně příznivá. Anglie hned po vstupu České republiky do EU upustila od jakýchkoliv omezení pro obyvatele této země. Na Čechy tam jsou zvyklí a jsou rádi, že je mají, byť zpočátku pouze na podřadnou práci. I ta je však v Anglii oceňována nesrovnatelně lépe, než u nás. Podívejme se teď na problematiku práce a brigády v Anglii systematičtěji.

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Workers Registration Scheme (WRS)

Občané České republiky mohou pobývat a pracovat v Anglii, jak dlouho chtějí. Jediným omezením je nutnost registrace do Workers Registration Scheme. Registrace stojí 90 liber, a dokud návštěvník neodpracuje 12 měsíců v jednom kuse na území Anglie, musí tuto povinnost splnit i u dalších povolání. Po soustavně odpracovaných 12 měsících ale odpadá i tato nepříjemnost. Jakákoliv víza a povolení však v Anglii nečekejte. Můžete tam pobývat neomezeně dlouho i bez práce, máte-li dostatek finančních prostředků na zajištění životních nákladů bez využívání anglického sociálního systému.

Minimální mzda

Minimální mzda se v Anglii určuje podle věku. Zjednodušeně: pracovníci nad 18 let si vydělají nejméně 5 liber za hodinu, lidé nad 21 let dokonce 6 liber. To je 150, respektive 180 Kč na hodinu a nabízí se otázka, kdo v České republice takový plat vůbec bere. Skoro nikdo a minimální plat v Anglii je nad úrovní českého průměrného.

Samozřejmě, životní náklady jsou v Anglii také mnohem vyšší, než v České republice, ale i s minimální mzdou pravděpodobně vyjdete docela dobře, přičemž můžete při kvalitní práci brzy poskočit o nějakou tu libru na hodinu výše.

Pracovníci do 18 let

3,68 liber na hodinu

Pracovníci od 18 do 20 let

4,98 liber na hodinu

Pracovníci od 21 let výše

6,19 liber na hodinu

Pracovní pozice v Anglii

S nadprůměrnou znalostí angličtiny a odborností, zejména v oblasti informačních technologií, se v Anglii i kdekoliv jinde na světě snadno uchytíte. Jak jsou na tom ale lidé, jejichž angličtina je přinejlepším chatrná a odborné vzdělání nevalné, nebo na anglické poměry neaplikovatelné?

Většina pracujících ze střední Evropy do Anglie jezdí vykonávat profese, které se rodilým Angličanům dělat nechtějí, což ovšem neznamená, že jde o vyloženě tragické pozice. Vyhledávaní jsou zejména dělníci a pečovatelé/pomocníci v domech pro seniory. Startovací plat nejčastěji atakuje minimální možnou mzdu, což odpovídá tomu, že jde o pracovní pozice na úplném spodku pyramidy. Když ale vydržíte, dostanete se k zajímavější a lépe placené práci, přičemž si ještě zdokonalíte angličtinu, která se vám bude hodit při hledání zajímavějšího povolání v ČR, Anglii a jinde v zahraničí.

Jak najít práci v Anglii

Pokud využijete služeb pracovních agentur, máte poměrně vysokou šanci si najít některou z hůře placených pracovních pozic v Anglii. Agentura se přizpůsobí vašim jazykovým schopnostem i dalším vlastnostem a vybere vám práci, kterou zvládnete. Pokud však máte v Anglii přátele, známé, rodinu, určitě nejdříve vyzkoušejte hledání práce skrze ně, protože je snadnější práci na doporučení získat a navíc na vás nebude pohlíženo jako na otravného cizince, kterému se dává ta nejhorší práce a nejméně peněz, což je jinak u nově příchozích pracovníků z našeho regionu naprosto běžné.

Využít můžete i inzertní tiskoviny a portály, například rovnou Flek:

Povolení k pobytu

NE

Pracovní povolení

NE

Registrace k práci

90 liber a podání žádosti

 

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 1.11.2012   |   Zobrazeno: 12561x

Komentáře

Markéta Hadji01.04 19:16

Dobry den,mam dotaz,manzel je Tunisan s trvalym pobytem v Cr,chtela jsem s ezeptat kdyz by chtel pracovat v Anglii jestli potrebuje pracovni povoleni,vizum potrebuje to vim,ale s tim pracovnim povolenim nevim,moc dekuji za info,s pozdravem Markéta Hadji.

Admin02.04 11:31

Dobrý den,

jako manžel občana EU má váš muž určitě snadnější postavení, hlavně co se volného pohybu týče, ovšem tímto si bohužel jistí nejsme. Informujte se prosím u konkrétních úřadu - u ministerstva zahraničí, nebo na britské straně.

dotaz29.05 03:28

Dobrý den, jsem teprve 19cti letý mladík s chutí se učit a poznávat nové lidi a kraje. Mým největším problémem však je to že jsem nedostudoval a peníze na studium nemám a zde v Čechách bez vyučení se těžce shání práce aby se u ní mohlo i studovat.Tak jsem se chtěl zeptat jestli by to byl problém nebo bych i já měl nějakou možnost sehnat si práci v zahraničí resp. v UK.

Nikola07.01 13:37

Dobry den hledam praci v anglii v Newkastl na brygadu dekuji

Thomas15.09 23:56

Potrebuji pomoc pri praci Na zahradach pro klienty a firmy. Celorocni prace, sekani zahrad, struhani plotu, zakladani zahrad, staveni plotu.
Nestiham praci a je ji cim dale vice. Stredni Anglie.

Admin16.09 08:39

Dobrý den Thomasi,

vystavte si u nás inzerát zdarma s nabídkou práce a jistě nějakou posilu najdete. Kdybyste potřeboval pomoci s vytvořením inzerátu kontaktujte nás na info@flek.cz.

Mějte fajn den,

Tým Flek.cz

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)