Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce v zahraničí pro páry

Odjeďte pracovat do zahraničí v páru

Odjet pracovat do zahraničí je dnes moderní, nabrat tak můžete zkušenosti i peníze. Kam je nejlepší vyrazit a vyplatí se hledat práci samostatně nebo využít agenturu?

V páru to jde lépe

Přísloví „ve dvou se to lépe táhne“ platí v tomto ohledu dvojnásob. Jste dva na řešení případných problémů, poskládáte dohromady více z cizího jazyka a tak dále. A nezáleží na tom, zda se jedná o partnerský pár či kamarády. Navíc u mnohých agentur můžete ve dvou ušetřit.

V nabídkách určených přímo pro páry jsou často podmínky typu „alespoň jeden musí umět dobře řídit“, „alespoň jeden dobře mluvit anglicky“ a podobně, což se v páru lépe splňuje.

Přečtěte si také:

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Vrácení přeplatku na daních z příjmui v Anglii a USA

Šance a úskalí sezónní práce

Samostatné hledání práce

Výhodou hledání práce ve dvou je, že většina nabídek práce se vztahuje na více volných pracovních míst, a pokud tedy budete dva, problém to není. Při hledání práce bez agentury buďte co nejvíce opatrní, internet bývá plný klamných nabídek. V žádném případě neplaťte nic předem. Potřebovat budete akorát peníze na pas, cestovné a případné vízum. Určitě si pročtěte náš článek Na co si dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí, najdete zde užitečné rady.

V dnešní době rozhodně nedoporučujeme hledání práce naslepo, kdy vyjedete do zahraničí bez předem dohodnuté pracovní nabídky a snažíte se najít práci až na místě. Pracovní trhy dnes již nejsou v tak dobrém stavu jako dříve a takové jednání by se vám mohlo vymstít.

Využití pracovní agentury

Pokud nemáte zkušenosti s hledáním práce v zahraničí, vyplatí se obrátit na pracovní agenturu. Podrobně se pracovními agenturami zabývá tento článek, ale i přesto si zde shrneme nejdůležitější body. Ačkoli vám agentura může velmi pomoci, vyplatí se nejdříve si řádně ověřit, zda se jedná o poctivou pracovní agenturu.

V prvé řadě byste neměli za zprostředkování práce nic platit, to je dané v zákoně. To se ale netýká doplňkových služeb, na čemž vydělávají podvodné agentury. Nejdříve projděte reference agentury, na kterou se chcete obrátit. Ideální je takové reference získat od přátel či známých, protože i názory na internetu bývají často zfalšované.

Pokud najdete dobrou agenturu, máte vyhráno – ta je za vás schopna zařídit vše potřebné a nabídnout vám různé druhy pracovních nabídek v různých zemích. Pak už je to jen na vás. Zajímavou nabídkou jsou například au-pair pro páry. Hledání vhodné rodiny sice trvá o něco delší dobu, ale pokud začnete s hledáním včas, ničemu to nevadí. Většinou se pak dívka převážně stará o děti, kdežto muž pomáhá s drobnými pracemi kolem domu a na zahradě.

Poměrně spolehlivým způsobem jak najít práci v zahraničí je také síť EURES, o které si můžete přečíst zde.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 16.1.2014   |   Zobrazeno: 17967x

Komentáře

Romana Kovalová22.07 12:23

Dobrý den,

rada bych se informovala jak to funguje s zprostředkováním práce pro cizince.Já jsem Česka ale s mým přítelem by jsme rádi odcestovali do zahraničí kvuli práce.Prosím můžete mi zodpovědět otázku zda je možné zprostředkovat práci pro pár z něhož je přítel z Tuniska. Děkuji za odpověď na email KovalovaR@seznam.cz

Kovalová Romana

Dominik Palomino mejia07.02 20:34

Dobry den.chci se zeptat zda by se nenašla nějaká práce pro pár.chci vycestovat s přítelkyní. Umí základ němčiny. Ja umím perfektně anglicky a španělský děkuji za odpověď

Michaela18.02 12:03

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem vycestovat za prací buď do Rakouska, Německa nebo Anglie.Prosím můžete mi pradit, kde se nejlépe briády hledají a sjednávají? Oba umíme anglicky a základy nemčiny. Děkuji za odpověď

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)