Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Vánoční firemní večírky se blíží! Vyhněte se faux pas.

Firemní vánoční večírek

Pomalu, ale jistě se blíží čas Vánoc a s ním i období firemních večírků. Stejně jako většina společenských akcí, mají i vánoční párty svou etiku. Podívali jsme se na to, jak se dobře pobavit, předejít trapným situacím a reprezentovat sebe sama v co nejlepším světle.

Oblečení je základ

První věc, se kterou se při přípravě na vánoční večírek musíte potýkat, bude pravděpodobně vhodně zvolené oblečení. Většinou je dress code akce uvedený na pozvánce. V tom případě se doporučení držte. Pokud uvedený není, snažte se situaci vyhodnotit podle vaší firemní kultury a místa konání akce. Pokud pracujete například v bance a večírek proběhne v luxusním hotelu nebo restauraci, oblečte se velmi elegantně. Ženy mohou sáhnout po koktejlových šatech a pánové po padnoucím saku. V případě, že večírek je plánovaný spíše v neformálním duchu, vsaďte na smart casual neboli ležérní eleganci. Ve všech případech platí, že musíte působit upraveným dojmem, oblečení musí být čisté a dobře padnoucí a boty nesešlapané. Vyhněte se přehnané extravaganci, vyzývavost a sportovnímu oblečení.

Večírek zahájí proslov

Vánoční večírek je vhodné zahájit proslovem někoho z vedení společnosti. Měl by obsahovat přání hezkých svátků a poděkování za celoroční spolupráci. V průběhu proslovu je vysoce nevhodné opouštět místnost nebo rušit. Po proslovu je na řadě další program nebo volná zábava. Večer by se měl nést v přátelském duchu. Pokud jste v nadřízené pozici, buďte přátelští a snažte se v průběhu večera pohovořit s co nejvíce zaměstnanci. Pokud jste naopak na nižší pracovní pozici, máte příležitost neformálně si promluvit s nejvýše postavenými manažery a získat jejich sympatie. Při rozhovoru se však vyhněte familiernostem, nevhodným poznámkám a tématům. Nehovořte o práci, penězích, politice a osobních problémech. Tato témata jsou konfliktní a mohou navodit špatnou atmosféru.

S alkoholem pomalu

Snažte se vyhnout nadměrné konzumaci alkoholu. Následná dohra v podobě nevhodných řečí, tancování na stole nebo spaní pod stolem sice vaše kolegy dozajista pobaví, vám ale dobrý image nezajistí.

Vánoční flirt? Raději ne.

Vánoční večírky jsou častým dějištěm firemních románků. Naše rada je, se okatému flirtování raději vyhnout a to zejména ve chvílích, kdy jste posilnění alkoholem. Co se může zdát jako fajn dobrodružství, už nemusí být tak příjemné následující den, kdy si celá kancelář šeptá, že Blažena celou noc mrkala na Frantu.

I ten nejlepší večírek má svůj konec

Z akce správně odchází jako první nejvyšší nadřízený. Svým odchodem dává najevo svou představu o době trvání večírku.

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 28.11.2016   |   Zobrazeno: 232x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)