Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Svaz zaměstnavatelů

Svaz zaměstnavatelů

Jedním z největších zaměstnavatelských svazů u nás je Unie zaměstnavatelských svazů České republiky, která sdružuje a současně i zastupuje nad deset tisíc různých organizací. Díky počtu registrovaných organizací tvoří největší zaměstnavatelský svaz v České republice a má tak dominantní postavení v oblasti veřejných služeb.

Přečtěte si také: 

Rozdíl mezi mzdou a platem 

Jak se zbavit trémy? 

Tipy na letní brigády pro studenty 

Unie zaměstnavatelských svazů ČR

Unie zaměstnavatelských svazů České republiky je členem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, které působí na území České republiky. Kromě toho, že sdružuje a zastupuje nad čtyři desítky zaměstnavatelských svazů s tisíci organizacemi a stovkami tisíc zaměstnanců, má i velmi dobré postavení v různých oblastech služeb nebo veřejné správy – své postavení si drží ve zdravotnictví, sociálních službách, školství, v kultuře, pojišťovnictví nebo finančních službách, průmyslu a stavebnictví nebo neziskovém sektoru.

Unie zaměstnavatelských svazů spolupracuje s různými zaměstnavatelskými svazy i mezinárodními organizacemi na evropské úrovni, kromě jiného má však jedno z hlavních zastoupení v Radě pro hospodářskou a sociální dohodu (Tripartita) i v naprosté většině jejich pracovních týmů. Unie je mimo jiné jedním z mála oficiálních připomínkových míst pro veškeré legislativní návrhy.

Unie se zaměřuje a specializuje na několik hlavních činností, z nichž některé skutečně stojí za zmínku. Vzhledem k tomu, že unie existuje už od roku 1990, služby se neustále rozšiřují a to v rámci všech sekcí.

 • Unie připomínkuje připravované právní normy
 • přispívá k řešení problémů a vybraných potíží v odborných skupinách, komisích nebo radách – i ve vládních radách
 • prezentuje názory i různé druhy potřeb všech sekcí i členských organizací a to prostřednictvím prezidenta Unie nebo jeho přímých zástupců
 • je hlavním účastníkem všech jednání pracovních týmů RHSD
 • Unie pravidelně informuje všechny své členy nejen o připravovaných novelách, ale i o změnách, které mohou nastat
 • Unie přímo jedná se všemi zástupci vlády, Poslanecké sněmovny, se zástupci Senátu České republiky i se zástupci všech polických stran a hnutí

Výše jmenované činnosti pochopitelně nejsou všechny, pokud jde o výkon Unie zaměstnavatelů. Jednou z nejdůležitějších a stěžejních je i vzdělávání, které Unie zprostředkovává. Přímo na oficiálních internetových stránkách Unie je možné v sekci vzdělávání najít veškeré kurzy a dokonce i jejich organizátory, které jsou momentálně zájemcům k dispozici. Kurzy jsou navíc přehledně zařazeny do různých kategorií na základě profesí, do kterých patří, což usnadňuje vyhledávání konkrétního kurzu, který hodlá zájemce absolvovat. Kromě jiného jsou přímo u každého z kurzů rovnou uvedeny informace o místě a datu konání a samozřejmě o ceně, která zejména u specifických profesí může být skutečně vysoká. 

Publikováno: 7.7.2016   |   Zobrazeno: 306x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)