Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Nestíháte v práci? Zaměřte se na time management!

Plánování pracovních aktivit

Také se vám občas stává, že máte pracovních úkolů nad hlavu, celý den přemýšlíte, kam dřív skočit a domů odcházíte s plnou hlavou myšlenek, co vše jste nestihli? Možná je na vině špatný time management. Jak tedy postupovat, aby vaše práce byla rychlejší a využití pracovní doby efektivnější?

Postupujte systematicky

Základem úspěšného time managementu je, mít přehled, které úkoly nás čekají a jaká je jejich priorita. Není nic méně efektivního než zdlouhavé přemýšlení, kterou z řady povinností vyřešit jako první.

Jednoduchým řešením je seznam úkolů, takzvaný to-do list. Do seznamu si zapište všechny aktivity a činnosti, které máte splnit a označte je dle priority například písmeny A B C. Získáte tak jasný přehled, která z povinností je teď právě na řadě.

Vedení seznamu vám podstatně usnadní některá z elektronických aplikací či programů, ve kterých lze úkoly jednoduše přidávat, přesouvat, mazat či editovat.

 

Může se hodit:

Roční plánovací kalendář 2016


Věřte svému okolí a delegujte

Ne nadarmo se říká: „Správný manažer rozdá práci tak, aby na něj žádná nezůstala."  Mnoho lidí má pocit, že pouze oni dovedou danou práci odvést v požadované kvalitě a nikdo jiný to stejně dobře nedokáže. Ne vždy to je pravda. Rozhlédněte se okolo sebe, podívejte se do seznamu úkolů a vše, co mohou udělat vaši kolegové, delegujte dál. Vy se zaměřte zejména na úkoly, které jsou prioritní a které můžete v rámci svých kompetencí provést co nejlépe.

Naučte se řikat ne

Pokud máte práce, že nevíte co dřív a objeví se nabídka dalšího úkolu, zvažte, jak moc je podstatný. Pokud se nejedná o důležitou záležitost, řekněte ne. Odmítnutím nepodstatného úkolu získáte více času pro řešení prioritních záležitostí, kterým tak budete moci věnovat více pozornost.

Koncentrujte se na práci

V průběhu práce na konkrétním úkolu se snažte eliminovat veškeré rušivé vlivy. Nechtěné telefonáty, návštěvy či odbíhání pro kávu můžou narušit vaši koncentraci a návrat k rozpracovanému úkolu může být složitější a delší než jste předpokládali.

Držte se těchto základních principů time managementu a vaše práce se stane rychlejší, efektivnější a méně náročná.

 

Přečtěte si také:

Jak odpočívat a doplňovat energii v práci

Efektivní využití emailu

Jak odpočívat po práci

 

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 24.8.2016   |   Zobrazeno: 1082x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)