Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Přehled českých akcelerátorů

Přehled českých akcelerátorů

Startupy, magické slovo, které na jedné straně znamená spoustu elánu a zpravidla i skvělý nápad a na druhé straně málo peněz a často i chybějící know-how. Právě pro zprofesionalizování startupů, zvýšení jejich šance na úspěch na trhu a oplátkou vydělání nějakých těch peněz (skrze podíly ve startupech) existují akcelerátory. Ty existují už i v České republice (tedy v drtivé většině v Praze) a je z čeho vybírat.

 

Přečtěte si také:

Jak využít sociální sítě pro získání práce

Jak začít podnikat

Praxe pro studenty je nutnost, jinak narazíte

JIC StarCube

StarCube je projektem JIC (Jihomoravské inovační centrum), který cílí na podporu startupů zdarma (alespoň zpočátku). Týmy se jen musejí kvalifikovat a přesvědčit, že se vyplatí do nich investovat čas a prostor. Vybrané týmy dostanou na půl roku svůj pracovní prostor (v Brně) přístupný 24/7 a samozřejmě také spoustu rad, pomoci a feedbacku z pravidelných modulů. První tři měsíce jsou plné workshopů a absolventi StarCube pak mají ještě možnost 3 měsíce používat zázemí akcelerátoru pro svou práci. Nevýhodou může být, že uchazeči o vstup do StarCube musejí mít už svůj projekt vyzkoušený přímo na trhu, aby vůbec splnili podmínky pro přijetí.

Po absolvování StarCube se mohou startupy také ucházet o místo v JIC Innovation park, který dokáže dále podpořit firmy, které přinášejí do byznysu nadšení a inovace. StarCube přijímá společnosti z nejrůznějších oborů.

Co za to: Nejprve nic, ale absolventi StarCube se budou podílet na financování dalších běhů maximálně 5 % z jejich finančních investic (jde pouze o zajištění fungování StarCube).

Kde: http://www.starcube.cz/

StartupYard

Další „tříměsíční“ akcelerátor, tentokrát vůbec asi ten nejznámější na české scéně. Nabízí toho více, než StarCube, ale také si o více řekne. Za 3měsíční intenzivní pomoc a přístup k technologiím od IBM, Gooddata a Seznamu.cz si řekne o 5% podíl ve firmě a za dalších 5% za investici ve výši 10 000 dolarů.

StartupYard ale týmům nabízí kompletní zázemí včetně ubytování. Od roku 2014 se StartupYard rozhodl intenzivně zaměřit na analytiku a velká data, ale pro účastnící se firmy jsou připraveny i „drobnosti“, třeba v podobě anglicky píšícího copywritera, který pomůže vyšperkovat jejich web a blog. StartupYard se soustředí hlavně na technicky zaměřené startupy.

Co za to: 5% podíl ve společnosti, případně dalších 5 % za investici ve výši 10 000 dolarů.

Kde: http://startupyard.com/

Wayra

Telefónica je v ČR sice pomalu, ale jistě minulostí, ale wayraCall 2014 tu stejně proběhl. Jde o nabídku této globálně fungující firmy pro startupy, kterým zajistí financování (40 000 Euro), prostory pro práci i kontakt s investory. Za rok 2013 bylo vybráno 8 startupů z České republiky, kterým se takové péče dostalo.

10 týmů pro rok 2014 už bylo vybráno, ale pražská pobočka Wayra funguje i pro Východní Evropu, proto se zdá být velmi pravděpodobné, že české projekty budou moci Wayra v Praze využít i v dalších letech. Wayra hledá hlavně startupy, které se hodí pro „digitální byznys“.

Co za to: 10% podíl ve firmě a právo být prvním zákazníkem, když se to Telefónice bude hodit

Kde: http://cz.wayra.org/

Node 5

Tento projekt spojuje coworking, mentoring a funkci akcelerátoru. Za rozumný peníz nabízí hlavně pracovní prostor a vědomosti pro začínající technologické společnosti a freelancery.

Za Node 5 stojí zakladatelé nejznámějšího českého akcelerátoru Startupyardu, kteří ze společnosti museli odejít po převzetí od svých investorů. Nedávno tento projekt oznámil, že dosáhl finančně vyrovnaného fungování a jeho brány jsou otevřeny každému.

Co za to: měsíční platba od 330 Kč měsíčně za využívání prostor a pomoci od mentorů a dalších účastníků Node 5. Plný přístup do Node 5 stojí 3 500 Kč za měsíc.

Kde: http://node5.cz/

TechSquare

TechSquare se hodně podobá Node 5, byl tu však dřív. Intenzivně spolupracuje se StartupYard a poskytuje zázemí jednotlivcům i celým společnostem. Další nabízené služby obsahují mentoring, kontakty na investory, nebo vstupy na akce pořádané TechSquare zdarma.

Co za to: 3900 Kč měsíčně za jedno pracovní místo v open-space.

Kde: http://www.techsquare.cz/

V České republice coworkingová centra rostou jako houby po dešti, což vám nejlépe doloží asi tento seznam.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 21.4.2014   |   Zobrazeno: 3091x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)