Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Pracovní úraz a náhrada škody na firemním večírku

Pracovní úraz a náhrada škody na firemním večírku

Blíží se konec roku a sezóna firemních večírků je v plném proudu. A k firemním večírkům patří nejenom zábava, do smrti nesmazatelné trapasy, sex a alkohol, ale také následky těchto bohulibých činností a situací – úrazy a škody na majetku. Kdo je za takové nepříjemnosti odpovědný? Ve většině případů samotný viník/zaměstnanec.

 

Přečtěte si také:

Jak přežít vánoční večírek?

Zaměstnanecké benefity

Oblíbené teambuildingové aktivity

 

V určitých případech může být za způsobenou škodu zodpovědný i zaměstnavatel, ale i kdyby k tomu teoreticky mohlo dojít, hybatelem většiny průšvihů je alkohol, který funguje jako taková univerzální výluka. To znamená, že i kdyby byl večírek zcela v režii zaměstnavatele, tak opilý zaměstnanec, který třeba při kulečníku rozbije drahé plátno, bude platit ze svého.

V jakých případech tedy za škodu a ručí zaměstnavatel a kdy může být utržené zranění pracovním úrazem? Musí platit následující:

  1. Když je zaměstnanec střízlivý.
  2. Firemní večírek má povahu teambuildingu – je třeba povinný a s organizovaným programem.

Roli naopak nehraje to, jestli jde o akci hrazenou zaměstnavatelem či nikoliv. Proto dávejte pozor třeba na placené drinky – to že je nemusíte hradit, neznamená, že se vám neprodraží po tom, co pod jejich vlivem neprovedete nějakou hloupost.

Pokud byste způsobili opravdu velkou škodu a poškozená strana by náhradu požadovala po organizátorovi, tedy zaměstnavateli, ten ji po vás bude následně chtít – ze zákona až 4,5násobek vaší mzdy. Ale opět, pokud byl ve hře i alkohol, tento strop neplatí, takže doporučujeme buď pít s rozmyslem, nebo alespoň kolem sebe nemít nic, co by se dalo rozbít – to bohužel platí i pro ostatní lidské bytosti, kterým byste nedopatřením mohli ublížit/způsobit škodu, takže vlastně radši vůbec na žádný večírek nechoďte, nebo alespoň nepijte. A nebo víte co? Hezky se bavte a doufejte, že k žádné katastrofě nedojde, vždyť od toho firemní večírky jsou!

 

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 10.12.2015   |   Zobrazeno: 733x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)