Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

7 profesí, které se přes Vánoce pořádně zapotí

Práce o Vánocích.

Pro většinu z nás Vánoce představují svátky klidu, míru a rodinné pohody. Užíváme si několikadenní dovolené a čas trávíme s rodinou u prostřeného stolu a pohádek v televizi. Ne všichni však mají takové štěstí. Pro mnoho lidí znamenají svátky naopak období pracovního stresu a největšího vypětí. Přinášíme přehled sedmi profesí, které se přes Vánoce pořádně zapotí.

Prodavači

Období svátků souvisí se zvýšeným počtem nákupů. Všichni sháníme dárky, dobroty na štědrovečerní stůl nebo vánoční dekorace. V období adventu jsou navíc všechny obchody otevřené i v neděli a mnoho supermarketů můžete navštívit i ve vánoční dny. Po Vánocích zase prodejci čelí návalu reklamací a výměn nevhodných dárků. Prodavači se tedy opravdu nezastaví.

Hasiči

K Vánocům neodmyslitelně patří zapálené svíčky a vánoční stromeček s blikajícími světýlky. To často vede nejen k vánoční atmosféře, ale také k množství drobných požárů. Hasiči jsou pro to každé Vánoce v plné pohotovosti.

Řidiči vlaků a MHD

Ať jsou svátky nebo ne, veřejná doprava musí fungovat. Lidé potřebují navštívit své rodiny a známé a tak řidiči mnohdy musí přetrpět svátky za volantem.

Číšníci, kuchaři a cukráři

V dnešní době mnoho hospodyněk vánoční přípravy nestíhá a obrací se s cukrovím na profesionály. Cukrářky mají v prosinci plné ruce práce. Podobně jsou na tom také kuchaři, číšníci a jiní pracovníci v gastronomii.

Zaměstnanci e-shopů

Současným trendem je nákup dárků v e-shopech. Můžete jej provést pohodlně z tepla domova nebo kanceláře, bez únavného prodírání se davem v přeplněných obchodech. Pracovní kapacity e-shopů jsou nabité a jejich zaměstnanci pracují na 100%.

Pošťáci a kurýři

S oblibou nákupů v e-shopech, stoupá také vytíženost pošty a doručovatelských firem. Mnoho jejich zaměstnanců tak v předsvátečním období neví, kde jim hlava stojí a spousta objednaných dárků dorazí jen tak tak na poslední chvíli.

Strážníci a pracovníci ostrahy

Aby byly Vánoce skutečně svátky klidu a míru, musí do práce také strážníci. Bezpečnost musí být zajištěná stejně, jako v běžné pracovní dny.

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 5.12.2016   |   Zobrazeno: 182x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)