Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce na ropné plošině

Práce na ropné plošině

Možná jste někdy i Vy toužili pracovat v neobvyklých místech, poznat neobvyklé lidi a ještě si za to dobře vydělat. Práce na ropné plošině je pro tyto účely ideální, rozhodně se však nejedná o zaměstnání pro každého. Málokdo totiž opravdu ví, co ho na ropné plošině doopravdy čeká.

Ropná plošina

Obrázek o tom, jak vypadá ropná plošina má asi většina z nás v hlavě. Jedná se o mohutný komplex budov a vrtného zařízení, které je umístěno na přímo na moři. Celá ropná plošina je absolutně soběstačná. Je vybavena odsolovači vody i generátorem na výrobu energie. Jsou zde zařízení potřebné pro samotnou těžbu, ale také pro ubytování a odpočinek zaměstnanců.

Z ropné plošiny odvážejí vytěženou ropu tankery nebo je dopravována spolu se zemním plynem na pevninu prostřednictvím ropovodů a plynovodů. Naopak zásoby pro plošinu a potřebný další materiál je přivážen výhradně vrtulníky, případně loděmi. Stejně tak jsou dopravování i pracovníci.

Práce na ropné plošině

Práci na ropné plošině poskytuje celá řada firem v Americe, Asii i Evropě. Nejpravděpodobnější a nejpříjemnější pro české pracovníky je práce v Severním moři, kde většina plošin patří Velké Británii. Pokud se budete pohybovat v mezinárodních vodách, nemusíte se starat o pracovní povolení. To budete potřebovat pouze pokud se bude plošina nacházet na území některého ze států.

Práce na plošině je velmi fyzicky i psychicky náročná. Je nutné si uvědomit, že pracujete na moři, daleko od pevniny, a to ve dvanáctihodinových směnách. Běžně vždy po 12 hodinách pracujete celé dva týdny. Poté má pracovník dva týdny volno na pevnině.

Na druhou stranu platové ohodnocení zaměstnanců je velmi štědré, a to i u nejnižších pozic. Nekvalifikovaní dělníci tzv. roustabouti si zde přijdou na 2 000 až 4 000 GBP za měsíc, což je přibližně 60 000 až 120 000 Kč. Plat se samozřejmě zvyšuje s Vaši kvalifikací a danou pozicí.

Pracovní pozice na ropné plošině

Roustabout – Řadový dělník. Pozice, na kterou pravděpodobně nastoupíte, pokud se budete o práci na ropné plošině ucházet. Náplní pracovní doby Roustabouta je úklid, natírání, škrábání, manipulace s nákladem, příprava vrtné tekutiny apod.

Roughneck – Jedná se také o dělníka, který však má již více zkušeností a smí dělat kvalifikovanější práci. Ve většině případů se jedná o těžkou práci přímo v procesu vrtání pod dohledem Assistant Drillera.

Derrickman – Neboli jeřábník má za úkol řídit správné umísťování vrtných trubek (jejich přidávání a odebírání). Dále má na starosti kontrolu činnosti pump a dohled na roughnecky.

Assistant Driller – Jeho hlavním úkolem je dohlížet na Roughnecky a řídit tak vrtné aktivity přímo na plošině. Je spojovatelem mezi dělníky na plošině a Drillerem.

Driller – Hlavní vrtař, jež je zodpovědný za celý průběh vrtné operace. Tato pozice vyžaduje velké množství zkušeností, znalostí a praxe a většina obyčejných pracovníků se k ní klasickým postupem nikdy nedostane.

Toolpusher – Má na starosti vše, co je potřebný k realizaci vrtu. Zajišťuje těžební materiál a další těžební potřeby.

Rig Superintendent – Opět mezičlánek mezi níže postavenými pracovníky a Drilling Engineery. Nese veškerou zodpovědnost za provedené vrtné operace.

Drilling Engineer – Plánují vrtný proces. Určují jaké materiály budou pro realizaci vrtu použity, čím budou zpevněny a jaká bude použita kapalina.

Maintenance Personnel – Údržbář, který zajišťuje veškeré opravy, které jsou potřeba na plošině provést. Stará se o mechanická, elektrická, telekomunikační a další zařízení.

Catering Staff – Doplňkový personál, který má za úkol zajistit vše potřebné pro pracovníky na plošině. Jedná se o kuchaře, úklidové pracovníky, lékaře, apod.

 

Předpoklady pro práci na ropné plošině

Pokud se budete chtít o práci na ropné plošině ucházet, budete muset nutně splňovat hned několik kritérií. V první řadě je to výborná fyzická kondice a zdravotní stav, protože práce na nižších postech je ve dvanácti hodinových směnách opravdu náročná. Dále je nutná výborná znalost angličtiny (u plošin mimo VB znalost jazyka země, které plošina náleží). Naopak nejsou příliš zohledňovány studijní předpoklady, vystudované školy apod. Práci tak teoreticky může vykonávat každý nad 18 let, bez ohledu na stupeň vzdělání.

Kromě těchto předpokladů je třeba také absolvovat bezpečnostní kurz BOSIET (Basic Offshore Safety Induction and Emergency Training). V kurzu poznáte, jaké podmínky vládnou na ropné plošině, jak se chovat v případě nebezpečí nebo havárie, zlvádnout první pomoc, ale také si nacvičíte záchranu vrtulníkem, loděmi apod. Uchazeči s absolvovaným kurzem mají před ostatními samozřejmě výhodu. Zaměstnavatelé tento kurz vždy vyžadují a někdy (ne vždy) ho i pro své zaměstnance sami pořádají. Kurz stojí přibližně 23 tisíc korun plus ubytování a trvá zpravidla 3 dny.

Jak práci na ropné plošině získat?

Jestliže si myslíte, že práce na ropné plošině je to pravé pro Vás, můžete se o ni ucházet prostřednictvím pracovních agentur. Druhou možností je kontaktovat přímo ropné společnosti.

Základním předpokladem je samozřejmě kvalitně vypracovaný životopis v anglickém jazyce a motivační dopis, který by měl shrnovat nejen důvod, proč chcete na ropné plošině pracovat, ale také poukázat na to, že jste tuto práci schopni vykonávat.

Některé pracovní agentury, které zprostředkovávají práci na ropné plošině:

 • Harland and Wolff Holdings plc
 • PGS, Human Resources
 • Aker Oil and Gas Technology UK Ltd
 • L.A Recruitment and Management Services Ltd
 • Diamond Offshore Drilling Ltd
 • Phillip Petroleum (UK) Company

Flek.cz práci na ropné plošině nezprostředkovává. Pokud o ni máte zájem, kontaktujte uvedené agentury!

Publikováno: 6.7.2012   |   Zobrazeno: 46299x

Komentáře

Ernest Gyuracs04.12 09:06

Dobrý den.Ucházel bych se o místo dělník na vrtné plošíně.Jsme dva kteří chtěji pracovát.Prosím o odpovět a podrobnější informace plat,ubitování,atd.Nastoupit mužeme po dohodě sváma děkuji s pozdravem Ďurač 606804899

Admin10.12 18:04

Dobrý den,
my sami bohužel práci na ropné plošině neposkytujeme. Zkuste kontaktovat některou z agentur, které jsou zmíněné v článku.

Tomas Rabcan05.01 15:22

mam24 rokov a som v dobrej fyckej kondicke ,chcel by som pracu na vrtnej plosine ako robotnik ,ake podmienky mate aby som sa tam dostal ?

Admin07.01 16:14

Dobrý den, jak jsme již psali, my sami bohužel práci na ropné plošině neposkytujeme. Zkuste kontaktovat některou z agentur, které jsou zmíněné v článku, ty Vám rádi konkrétní podmínky sdělí.

Zdenek13.01 00:25

Dobrý den, chci se zeptat jestli máte informace zda - li je možno se ucházet o práci v tomto segmentu s profesí bezpečnostní pracovník. S prací v izolovaném prostředí mám bohaté zkušenosti i když ne přímo na vrtných plošinách. Víte jakým způsobem je řešena bezpečnost ropných plošin? mám tím na mysli případnou fyzickou ostrahu a podobně.
Děkuji za odpověď

Filip B.21.01 22:50

chtěl bych se zeptat jestly sem mužete dát nějaké další info o té prácu dále kam na ten kurz a ještě jestly bych mohl na udržbáře když jsem elektrikář nebo bych si musel ještě k tomu dodělat strojní školu děkuji za odpovědi

Honza26.01 23:06

Dobrý den
Mám dotaz. Cizí jazyky jsou jediná podmínka?
Děkuji za odpověď.

Admin28.01 15:42

Dobrý den,
u nekvalifikovaných pozic se dá poměrně jasně určit, že mnohem důležitější, než znalost angličtiny (ta by měla být alespoň obstojná), je výborná fyzická kondice a hlavně zdravotní stav.

Jirka31.01 14:04

Dobrý den,práce na plošině vypadá jako velmi zajímavá zkušenost, zvláště pro obor v kterém se pohybuji.Pracuji jako pracovní (průmyslový)potápěč a zajímalo by mne,zda je tam pro tento obor uplatnění, případně jak je oceňován. Předem děkuji za info.

pepa01.03 12:10

Dobrý den.Ucházel bych se o místo dělník na vrtné plošíně.Prosím o odpovět a podrobnější informace plat,ubytování,atd.Nastoupit mužu po dohodě info 734491395

David03.03 22:08

Tak oni tady třikrát řeknou že mají ti lidé co mají zájem o tuto práci kontaktovat jednu z mnoha výše uvedených agentur a ty dementi tady budou pořád psát.No to se snad může stát jen tady.Přeju hodně štěstí s takovými potencionálními zaměstnanci.

socik04.03 22:45

konečně příspěvek k danému tématu.
plně s tebou souhlasím a děkuju,moc sem se pobavil

Roza04.03 18:56

Dobrý den,
sice vím že žádnou práci nenabízíte ,ale přeci jen bych měl dotaz máte nějakou přibližnou představu jak velká je šance pro čecha sehnat práci na plošině ,vrtu či existuje nějaký počet čechů pracujících na plošinách?

jozef rezanka15.03 21:32

mal by som zaujem o tu pracu na vrtne ploziny ale som slovak .........

Martin20.03 12:20

Dobrý den, už dlouho hledám jakoukoliv práci na ropné plošině, např číšníka, nebo nějakého dělníka. Prosím o odpovět a podrobnější informace,ubitování,plat. Nastoupit mužeme ihned po domluvě svámi. Děkuji moc. S pozdravem Kamínek 773 62 62 28

Jára22.03 09:42

Chápu, že každý nemá shůry dáno, ale co je moc, to je moc. Mi řekněte, jak borec co neumí ani pořádně česky, bude dělat na plošině bez angličtiny. A to se nebavím o tom, že ve článku a v diskuzi pod ním je minimálně 3x upozorněno, že autoři článku nejsou HR pracovníci těžařských společností a že je zbytečné je kontaktovat. Lidi se stále nabízejí. Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, ale tohle je nářez... :-D

Tomáš01.08 18:32

Taky si říkám!!

Lucka04.04 23:41

všichni to dočetli jen k platu a dál už asi nečetli, když se furt tak ptají, aby jim dohodili práci..

Jirka09.04 12:04

Chci se zeptat, pokud má pracovník 14 denní volno tak se muže pohybovat na pevnině kde chce? Může jet i domů? nebo jak to je má s tím někdo zkušenosti? Díky

radek13.01 23:06

tvle a co bys jako chtel delat ve volnu? kdyz mas volno ve fabrice, tak te domu nepoustej nebo co? volno proste znamena volno a tecka.

luksa.p@seznam.cz12.04 12:49

dobry den mel bych zajem pracovat na ropne plosine pokud by to bylo mozne tak co nejdrive a ještě jestli se muzu zeptat nastupni plat tady ještě muj meil luksa.p@seznam.cz

Admin13.04 12:54

Dobrý den,
prosím, prostudujte si diskuzi nad vámi, děkujeme.

Patrik13.04 16:42

mam vazy zaujem pracovat na ropnej plosine hned ako by to islo moj kontakt-0902282015

Roman26.04 15:22

Dobry den
Mam zajem pracovat na ropnej plosine je mi 38 let prosim muzete me kontaktovat na muj meil r.klempar@atlas.cz dekuji za vas cas.

Vlada03.05 12:19

Fakt natvrdly ty lidi:-) se jim to muze psat do blba a oni ne furt se budou ptat na ropnou plosinu i kdyz uz se jim reklo ze maji kontaktovat agenturu tak ne furt dokola no proste demence je male slovo fakt husty.a ty slovaci at si zustanou kde jsou uz takhle jsou vsude pomalu horsi jak vietnamci.tak pevny nervy pri cteni tech blbu.

Jirka03.05 23:33

Jedna z nejzábavnějších diskusí na českém internetu, skoro se mi chce napsat: měl by jsem zájem... hehe:)

Imaon08.05 18:46

Dost dobrej nápad :-D
A Admin už začíná bejt asi taky docela nasr.... :-D

jarda19.05 01:19

shanim praci na plosine tak dejte vedet
dekiji moc jara

Lukáš Salamon23.05 14:38

Dobrý den,chtěl bych se zeptat u koho je možno nechat si udělat BOSIET.
S přáním hezkého dne
Salamon

Pepa23.05 21:39

Ahoj, v roce 2003 jsem napsal deset dopisů přímo na společnosti,které zprostředkovávají práci nebo přímo pracují na plošinách. Vrátili se mi pouze tři odpovědi, s tím, že momentálně mají plno a kdyžtak se ozvou (dodnes nic). Takový slušný diněkam. Myslím, že pokud někdo chce na plošinu, musí napsat přímo společnosti takový recenze na svoje pracovní schopnosti, jaký si ani sám nedokáže představit. Pak možná šanci má. Fandím všem, kteří se tam dostanou.

L.L.07.06 08:55

Tak take prispeju:

- za prve, takove inteligenty co si prectou clanek a pak se stejne zeptaji, na praci primo tady, tak tito tam urcite nemaji co delat!

- za druhe, kurz BOSIET(prevraceni s maketou vrtulniku do vody, bojovani s ohnem,evakuace atd) si muzete zaridit treba v norsku, nebo UK, bohuzel vetsina z Vas na to penize neda, jedna se o catky cca od 3000EURO za os/kurz.

- za treti, muzete jim psat CV a motivacnich dopisu kolik chcete,ale nikoho nevezmou, proc taky, kdyz maji svzch lidi dost. Jsou to lide co pracuji vetsinou na dane plosine uz od jejiho vyvoje a znaji vse do posledniho detailu.

takze jedina sance je zacit pracovat jako ja pro nejakou naftarskou spolecnost, jako je Aker Solutions, Conoco Philips, Maersk, Shell, BP a potom se na plosinu dostanete, ale urcite si tam nebudou cpat nekoho ciziho a sve lidi z kancelare nechaji sedet doma!

Pracuje se tedy 14 dnu 12 hodin denne, podle potreby i vice, a pote jsou 2-4 tydny volno podle dohody (ja mam 4 tydny) a vracim se vzdy domu nebo letim rovnou nekam na dovolenou.

Anglictina je napriklad v severnim mori, kde jsou plosiny norska a UK nezbytna!!!!Nekteri tady v diskuzi neumi napsat ani ceskou vetu bez gramatickych chyb!

jeste poznamka, delat delnika na plosine je kurevsky tezke, ja radeji delam operatora/softweroveho ingenyra (flakacka u PC:o)

Marian28.06 03:07

Konečne normalni vzkaz.dakujem

bronteová27.08 00:21

souhlasím, je to silene, kdyz je nekdo nechápající..

Ale proč inzerují nabídku práce, co jsem jinde četla, kdyz tedy neberou??

A jasne, tricet tisic je dost pro cloveka, co hleda praci..

Barzul29.08 12:04

az na to že 3000euro je cca 75 000kč

David19.09 23:49

POKUD vim tak cena za kurz je cca 800liber zadny 3000 euro

L.L05.09 09:40

tak po delsi dobe zase neco pridam, uz jsem byl par krat na plosine a dalsi pondeli letim na dalsi rotaci, tj 2 tydny na plosinu.

Musim rict ze jidlo je vynikajici, ubytovani obstojne, nemame tzn,,hot bed,,kde sdili jednu postel 1 clovek z denni a 1 clovek z nocni smeny, ale mame kazdy sam, ale asi zalezi podle typu instalace.

Kdo by mel zajem o kurzy potrebne k praci na ropne plosine, tak muzete zkusit Falc Nutec, ja byl na kurzu v Oslu > http://www.falck.com/nutec/Markets/offshore/Pages/default.aspx

Dale je potreba zdravotnicka prohlidka u tzv ,,petroleum doctor,, ktery vystavi certifikat pro praci offshore.

Dale co je dulezite je take VYBORNA ZNALOST ANGLICKEHO JAZYKA!!!, pripadne norstina vyhodou.

a ted jeste jedna vec k platum: na vydelek si opravdu nemuzu stezovat, jednak v norskem sektoru se momentalne (2013) plati 1035NOK (cca 3500czk) na den + Vas plat + prescasy + dalsi osobni ohodnoceni.

Prace na ropne plosine je opravdu zazitek, pocinaje letem vrtulniku az po samotnou zajimavou praci a dalsi technologicke procesy, ktere clovek uvidi. Taky jsem zahlidnul i velrybu na mori :o)))

Patrik26.08 02:14

Tvá slova považuji za svaté, jednou se tam prostě dostanu, tečka.

Pavel13.01 21:34

Tak díky za dobrou informaci L,L určitě to zkusím

Vali18.02 11:09

L.dík dobrý info.

Filip24.05 23:10

Keď som túto diskusiu dočítal, skoro som sa pošťal od smiechu :D :D :D Typický príklad DEMENTA je, keď je jasne uvedené v článku, že je treba kontaktovať personálne agentúry(0,1% šance), alebo priamo spoločnosť(0,15% šance). Už len na Vás DEMENTOV čakajú na plošinách :D :D Všade za hranicami je alfaomega jazyk, skúsenosti manuálne zdatný byť pre manuálnu prácu. DEMENTI, aj keby ich tam vzali, čo sa nestane nikdy, nevydržali by ani týždeň :) V zahraničí sa dá nájsť dobre platená práca, nemusí to byť len na plošinách zrovna, myslím všeobecne no chce to veľa VLASTNÉHO ÚSILIA,SNAHY A OSOBNOSTNÝCH PREDPOKLADOV. Perfektne hovorím po anglicky,po nemecky, zdravý ako ryba, športovec a asi 130 emailov som poslal v ich jazyku ešte aj gramaticky správne ako keby to písal angličan/nemec, kým ma na dve miesta pozvali na osobný pohovor(na moje vlastné náklady). Po pohovore prišla zmluva a tak sa začalo pracovať...PRE DEMENTOV:D :D :D "Len na Vás tam čakajú":D:D Milión ľudí ma pýtalo "vybaviť nejakú prácu"hocičo, už som nato alergicky keď si to hlupáci predstavujú ako "Hurvinek válku" :D :D :D

Petr22.04 19:32

taky mam zajem ale ctu :D, a cet sem i tu habaduru co tu nekteri pisou :D a fakt sem se tak dobre dlouho nepobavil :D

Jana19.06 21:48

L.L jakou školu jsi vystudoval a kde jsi předtím pracoval, než jsi se dostal na plošinu?
A co ženy na plošinách?..pokud tam jsou, co tam většinou dělají za práci? Byly třeba nějaké i v kuchyni nebo úklidu?
Díky.

struzi08.03 08:49

Zdarec
Chtěl by jsem se zeptat máte někdo zkušenosti stouto firmou cupet oil ?diky

Petr05.04 01:51

U Cupet jsem uz 2 roky. Snad jedina firma kde se clovek z vychodni evropy dostana na plosinu.

Marek18.04 13:30

Zdravím
mohl bych se s tebou nějak spojit vyjednáváme práci se společnosti Cupet jestli bys nám moch pomoct díky

Minařík13.05 13:46

Chci pracovat na ropné plošině

Benzina04.06 18:24

Co to je ropna plošina?

Silvie26.07 14:03

Tak me se pred 3 tydny ozvala primo ropna spolecnost, at jdu k nim pracovat ale nevim, nevim..Smlouva je na 18 mesicu. A nedokazu si to predstavit, byt tam tak dlouho zavrena.

Michal Tabák05.08 21:10

Dobrý den jsem celkem fyzicky zdatnej angličtinu ovládám perfekntě a hlavně ych chtěl skusit něco upůě nového a zajimávého je to vynikající skušenost jen by mě zajímalo jak se tam dostat díky moc za odpověd

Shell17.08 16:33

Nejlepsi jsou ropne plosiny v Nigerii. Vysoky vydelek a berou kazdeho.

Frantisek Bogol15.09 18:25

Dobry den mluvim plynule anglicky mel bych zajem o poskytovanou praci. Me tel.cislo +420944445472

lubo01.01 21:16

aj ja som sa schuti zarehotal :D :D :D ...fakt hlupáci nechápaví budú vypisovať redakcii :D ...nuž slovačisko či čechúr sa už vidí po mesiaci v BMW :)))

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)