Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Odpočinek v kanceláři. Přinášíme tipy na efektivní kancelářský relax.

Odpočinek v práci

Většina z nás určitě zná ty dny, kdy jste zavalení prací, e-maily se hrnou ze všech stran, telefon zvoní, hodiny v kanceláři letí, vám jde ze všeho hlava kolem a vaše motivace, výkonnost a efektivita práce i přes veškerou snahu klesá. Pokud chcete zlepšit svůj výkon a zbystřit mysl, nezapomínejte v průběhu práce občas zastavit a na chvíli si odpočinout.

Pohyb a čerstvý vzduch jsou nejlepší kombinace

Pokud trávíte většinu času v kanceláři za monitorem, ideální forma odpočinku je lehký pohyb na čerstvém vzduchu. Pokud máte možnost v průběhu pracovní doby na chvíli opustit kancelář, běžte se projít. Krátká procházka provětrá hlavu a příznivý vliv má i na pohybový aparát.

Zacvičte si

Dlouhodobé sedavé zaměstnání může mít za následek bolesti zad, ztuhlost svalů nebo například natékání nohou. Pro to je vhodné každý den v práci provést pár protahovacích cviků. Vytvořte si krátkou sestavu, zaměřenou na protažení zad, krku, nohou a rukou. Cvičení vám nezabere více něž několik minut a výsledky poznáte okamžitě. Budete se cítit uvolněně a svěže.

I na odpočinek je třeba se soustředit

Pokud si potřebujete vyčistit hlavu a na chvíli vyskočit z kolotoče pracovních povinností, zavřete se v kanceláři nebo alespoň najděte tichý kout. Vypněte na chvíli telefon, nekontrolujte e-maily nebo sociální sítě. Snažte se eliminovat okolní ruch, zhluboka dýchejte a soustřeďte se pouze na odpočinek. Pouze tak bude váš relax skutečně efektivní.

Věnujte pozornost životnímu stylu

Pokud se chcete cítit svěže, nezapomínejte na zdravý životní styl ani při vypjatém pracovním tempu. Zapomeňte na pizzu, slazené nápoje a jídlo z fast foodu. Dejte přednost vyvážené stravě. Libové maso s dostatkem zeleniny, celozrnné produkty a kvalitní mléčné výrobky vám prokáží daleko lepší službu než nezdravý hamburger a tabulka čokolády. Důležitý je také pitný režim. Během pracovní doby pijte dostatek čisté vody nebo bylinných či ovocných čajů. Spotřebu kávy a černého čaje se pokuste omezit na jeden až dva šálky denně.

Změňte přístup

I váš přístup k práci má vliv na to, jak odpočatě se cítíte a jaké výkony podáváte. Snažte se pracovat systematicky, přikládejte pozornost time managementu vaší práce, primárně se věnujte skutečně důležitým úkolům, nestresujte se kvůli malichernostem a problémy řešte s chladnou hlavou.

 

Přečtěte si také:

Přestávky v práci na jídlo, oddych a přerušení monotónní činnosti

Stávka

Příplatky ke mzdě a jejich sčítání

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 14.11.2016   |   Zobrazeno: 267x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)