Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Nejlepší práce na světě a jejich úskalí

Nejlepší práce na světě a jejich nevýhody

Hlídač ostrova, profesionální spáč nebo inspektor nevěstinců? I tyto práce snů mají svá úskalí. Možná dokonce po přečtení tohoto článku budete rádi za svoje každodenní povinnosti a o práci snů si necháte jenom zdát.

 

Přečtěte si také:

Nejhorší práce v ČR

Platy podle profesí - kdo si vydělá nejvíce a kdo nejméně?

Chcete vydělávat miliony? Nestudujte!

Hlídač ostrova

Každý už asi slyšel o neobvyklé nabídce na pozici hlídače Velkého bariérového útesu u východního pobřeží Austrálie, která oběhla celý svět. Už málokdo ale ví o tom, jak práce „výherce“ angličana Bena Southalla opravdu probíhala. Ne, že by si neužil vůbec nic, ale diář přeplněný propagačními akcemi, rozhovory, konferencemi spolu s děláním fotek a článků na blog mu zabralo někdy i 18 hodin denně, sedm dní v týdnu. Když ho pak na konci pobytu uštkla jedovatá medúza, svěřil se, že bude rád, až si konečně od této práce snů odpočine.

Zkoušeč sexuálních služeb

Nezadaní pánové jistě zajásají nad nabídkou australské soukromé firmy, která hledá „inspektora nevěstinců“. Náplň práce je přesně taková, jako čekáte, tedy mít chráněný sex s prostitutkami v nejrůznějších nevěstincích. A proč to? Majitel firmy chce totiž posléze využít svědectví tohoto testera u soudu a potírat tak nelegální nabízení sexuálních služeb. Jaké má práce v tomto prostředí nevýhody, necháme raději jen na Vaší fantazii.

Dobrovolník pro 70 dní v posteli

Snili jste někdy o tom, že prostě už nevylezete z postele? Teď máte jedinečnou příležitost nejen tento sen uskutečnit, ale dostat za to i zaplaceno cca 350 tisíc korun. NASA totiž stále hledá dobrovolníky, kteří se chtějí zúčastnit výzkumu mikrogravitace ve vesmíru. Vy se sice do vesmíru nedostanete, budete ale místo toho ležet 70 dní v posteli. Spát budete 8 hodin, zbytek dne se z postele můžete koukat na filmy, číst nebo hrát počítačové hry. Zní to jako pohádka? V tom případě by bylo dobré dodat, že po celou dobu budete mít hlavu o 6 stupňů níž než nohy a vědci na vás budou zkoumat překrvování horní části těla, ochabování svalstva nebo úbytek vápníku. Stále lákavé?

Degustátor cigaret

Testovat se nedají jen jídla, pití nebo léky. Své degustátory má i cigaretový průmysl. Do extrému to zavedla nejmenovaná čínská firma, která najala vlastního degustátora cigaret. Degustátor, lépe řečeno degustátorka Lie Chuej, která práci dostala, vykouří v průměru asi 30 cigaret denně. Zkoumá jejich chuť, dráždivost, vůni a další hodnocení, které se pak odrážejí v samotné výrobě. Ačkoliv sama Liu si žádná rizika nepřipouští, důsledky na jejím zdraví asi nezachrání ani fakt, že na přání manžela přestala kouřit alespoň doma.

Sledovač televize

Dalším důkazem, že to, co Vás baví, nemusí být nutně vysněné zaměstnání, je pozice „sledovač televize“. Ačkoliv i toto zní na první pohled lákavě a odměna téměř 1 700 korun denně nevypadá také zle, realita je o mnoho strašlivější. Koukat totiž musíte bez ustání na to, co Vám předloží, což jsou především strašné pořady neznámých regionálních stanic, jež rozhodně nebývají zajímavé, natož zábavné. Navíc nestačí jen civět, ale doslova vyhledávat ojedinělé vtipy, hlášky a události, které stojí za další využití. Představit si to můžete třeba jako 8 hodin mučení prostřednictvím nekonečné argentinské telenovely, ze které si zapíšete větu "José nepřijel!".

Publikováno: 23.12.2013   |   Zobrazeno: 7615x

Komentáře

Rosťa11.04 00:17

Hmm sledování televize nebo zkoušeš sexuálních služeb...Tak to bych měl zájem, ale kde takovou práci najít?

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)