Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Nejnebezpečnější práce na světě

Nejnebezpečnější práce na světě

Vstáváte ráno s pocitem, že jednou vás vaše práce přivede do hrobu? Myslíte si, že vás každodenní sezení v kanceláři pomalu zabíjí? Jistě, hodiny v křesle, stres, kávičky ani cigarety vašemu zdraví neprospívají. Co kdybyste se ale každé ráno probouzeli s tím, že už se domů nemusíte vůbec vrátit, jako to hrozí následujícím borcům.

1. Rybář na divoké Aljašce

Divoké vlny, nepřízeň počasí, špatný technický stav lodí i únava, to vše dělá z rybolovu jednoznačně nejnebezpečnější povolání na světě.  U vykonávání tohoto zdánlivě rekreačního povolání zemře na Aljašce každý dvěstěpadesátý pracovník. Podle odhadů Organizace Spojených národů na moři při lovení ryb nebo krabů každý rok zahyne až 25 000 lidí.

Skutečná práce rybáře má totiž k oblíbenému mužskému koníčku hodně daleko. Muži na lodi pracují i více než 12 hodin denně, sedm dní v týdnu, bez ohledu na to, zda je den nebo noc. Stav jejich lodí je většinou zlý a na moře musí vyrážet i za nepříznivého počasí. Hlavními příčinami úmrtí jsou pak především nedbalost a nezodpovědnost, které mají na svědomí až 80 % všech případů.

2. Pilot Red Arrows je tím vyvoleným

Prestižní povolání, které má tu čest vykonávat vždy jen devět pilotů. Divoké letové kreace s barevnými kaskadérskými kousky, při nichž se tají dech, obveselují každoročně miliony diváků po celém světě. Zároveň si však čas od času vyberou nemilosrdnou daň.

Již od roku 1969 tak těchto devět vyvolených kromě obdivu sklízí také tragické nehody, při které ne zrovna výjimečně některý z nich zahyne. Poslední smrtelná nehoda se stala 8. 11. 2011, kdy jeden z pilotů zemřel na následky zranění poté, co se katapultoval. Opravdu byste stále chtěli na jejich místo?

3. Horník z černých hrobek

Říká se, že řidiči městské hromadné dopravy jsou jednou nohou v hrobě a druhou v base. Při řízení autobusů totiž neriskují jen svůj život, ale zodpovídají i za zdraví cestujících. Vstávat ale můžete i s pocitem, že každý den vstupujete do hrobu rovnou oběma nohama. Důl plný horníků se totiž promění v hromadné pohřebiště až příliš snadno.

Při hornických neštěstích ročně zahynou tisíce lidí a média pravidelně přicházejí se zprávami o dalších a dalších haváriích. Naposledy zůstali horníci pod zemí celých 70 dní a v jejich záchranu doufal už jen málokdo. I když zrovna vás nepotká havárie ani vážnější úraz, který je také na denním pořádku, není proč se z tohoto povolání radovat. Po 15 letech fárání jsou totiž těla horníků zničená do takové míry, že nemůžou vykonávat ani běžné činnosti.

4. Pyrotechnik se nikdy se nesplete

Nemáte rádi, když se mýlíte? Pak se nechte zaměstnat jako pyrotechnici. Ti se totiž v životě mohou splést jen jednou. Odvážlivci, kteří vykonávají toto povolání a přežijí svou chybu, by se totiž dali spočítat na prstech jedné ruky, pokud jim alespoň ty prsty zbyly.

Bohužel ruční zneškodňování bomb a odstraňování min je stále nejspolehlivějším způsobem, který je používán. Současná generace využívá odminovávací stroje a nejmodernější technologie, ty však stále dosahují úspěšnosti pouhých 80 %, zatímco manuální zneškodnění je na 99,6 %. Necelé půl procento neúspěchu je však vykoupeno velmi draze.

5. Kouzelníkova asistentka – předem mrtvá pomocnice

Ostré nože kolem Vás létají a vy se nesmíte ani hnout. Jeden jediný pohyb může znamenat váš konec, stejně jako chyba někoho, komu musíte na sto procent důvěřovat. Magie totiž nepředstavuje jen zábavu, ale také dřinu, která je často vykoupena právě i smrtí.

Nože, které se zabodly do srdce, nebo pila, která prošla tělem asistentky, jež se nestihla schovat do připraveného úkrytu, jsou nejčastějšími příčinami smrti těchto přitažlivých žen. Vybrat si ale můžete i z daleko více úmrtí. Utopení, udušení nebo oběšení je tu také na denním pořádku.

Publikováno: 11.11.2012   |   Zobrazeno: 23220x

Komentáře

Ivča Válská04.04 15:38

twl.

koberecnik02.05 18:29

zlatá prace na jesterce ve skladu :-))

koberecnik09.11 14:53

zlata prace

xxx13.01 11:55

šel bych hned do něčeho podobného za hodně peněz. Nevíte někdo o něčem?

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)