Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Lidé nad 25 let žijící s rodiči? Žádná výjimka

Lidé nad 25 let žijící s rodiči? Žádná výjimka

Zhruba třetina mladých lidí v ČR ve věku 25 až 34 let žije stále u rodičů. Jak je to možné a co to znamená pro českou společnost a ekonomiku?

 

 

Přečtěte si také:

Nezaměstnanost absolventů

Průměrné mzdy v ČR a EU

Nezaměstnanost v EU

 

Nejprve doporučujeme krátký pohled na obrázek níže. Na něm je perfektně vidět, jak jsou na tom jednotlivé státy co do zastoupení „mamánků“. Nejlépe jsou na tom bohaté, vyspělé a ideálně ještě severské státy. Důvodů je hned několik, mezi nejdůležitější patří prosperita a bohatství země, což jsou parametry ulehčující akt postavení se na vlastní nohy. Pominout ale nemůžeme ani kulturní podmínky, kdy země na jihu Evropy často preferují rodinu a to i v pokročilejších fázích života – vícegenerační domácnosti jsou tu zcela běžné.

 

Nejlépe jsou na tom v této statistice 4 severské země v čele s Dánskem. Jde o státy, které jsou nejen velmi bohaté, ale také extrémně sociálně zaměřené – jejich obyvatelé se mohou spolehnout na jistoty, které jsou většině světa nedostižné. Ruku v ruce s kvalitním školstvím a velmi nízkou nezaměstnaností to představuje ideální podmínky pro start vlastního života. Trojlístek skandinávských zemí má zhruba jednoho u rodičů bydlícího člověka z pětadvaceti, Dánsko dokonce z více než padesáti. Oproti každému třetímu u nás, nebo každému druhému na Slovensku, v Řecku…to je obrovský rozdíl.

Svou roli může hrát i mentalita lidí v různých zemích – ta bude mít ale spíše minoritní efekt, zcela jistě neporovnatelný s ekonomickými a kulturními podmínkami v konkrétních zemích.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 27.11.2014   |   Zobrazeno: 818x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)