Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce instruktora

Práce instruktora (autoškoly, fitness, lyžování,...)

Instruktor lyžování, fitness trenér, instruktor autoškoly nebo instruktor potápění. Všechny zmíněné profese lze vykonávat a ani zdaleka to nejsou všechny. Instruktorem se v zásadě může stát naprosto každý, mohlo by se zdát. Opak je ovšem pravdou a pro vykonávání některého z povolání instruktora je nutné mít ve většině případů potřebné znalosti nebo dokonce vzdělání - případně kurz, který vás opravňuje vykonávat konkrétní povolání. 

Chcete-li pracovat jako instruktor – obecně v jakémkoli oboru, je pochopitelně vhodné mít znalosti z oboru, ještě lépe vzdělání nebo absolvovat vhodný kurz, díky kterému se naučíte i z praktického hlediska vše, co je k výkonu povolání potřeba. Vždy je přitom dobré objektivně zhodnotit, zda je pro vás práce vhodná. Přeci jen si je třeba připomenout, že práce instruktora je o tom, že veřejnost něco učíte. Buď lyžovat, správně se pohybovat, řídit, potápět se nebo třeba masírovat. Nejenže vás žádná otázka nebo dotaz nesmí překvapit, nesmíte se bát mluvit s lidmi, ale především, musíte být dostatečně trpělivým člověkem. Trpělivost je přitom jedna ze stěžejních vlastností, která i zkušeným instruktorům nebo lektorům chybí.

Přečtěte si také: 

Rekvalifikační kurzy úřadu práce 

Koučové a koučink 

Odborné praxe pro mladé do 30 let

Trpělivost je na prvním místě

Jak již bylo řečeno, trpělivost je na prvním místě a sami se proto před takovou otázku postavte. Následně se zamyslete nad tím, co pro vás bude práce znamenat a co vám bude přinášet. Hodláte-li vykonávat práci instruktora lyžování, ale nemáte žádný vztah k dětem a jejich přítomnost vás dovádí k šílenství, máte problém. Práce pro vás zkrátka a dobře vhodná není a nejspíš ani nikdy nebude, protože děti k této profesi neodmyslitelně patří. Je-li pro vás naprosto nemyslitelné obětovat kus svého volného času, abyste se mohli přizpůsobit svým klientům, kteří zaplatili nemalou finanční částku za školení, rovněž byste se měli zamyslet nad výkonem tohoto povolání. Práce instruktora totiž není jen o trpělivosti, ale i o přizpůsobivosti a neustálém vzdělávání se – vyžaduje-li to obor, ve kterém pracujete.

Obecně řečeno lze říct, že každý, kdo se chce věnovat práci instruktora, musí mít svou práci rád. Práce by každého měla bavit, naplňovat a sem tam přinášet i nové možnosti. Každý by se přitom měl snažit v práci zdokonalovat bez ohledu na obor nebo pracovní pozici, na které pracuje. Při práci instruktora je však dopředu nutné myslet i na kurzy, které jsou pro zájemce pořádány. Bez kurzu a úspěšně splněného školení nelze práci instruktora vykonávat nebo lépe řečeno, obezřetný a poctivý zaměstnavatel vás jen těžko zaměstná, protože bez kurzu či vzdělání není možné dosáhnout znalostí, které jsou naprosto stěžejní.

Akreditace Ministerstva školství

Vhodné je dát si pozor i na výběr kurzu, protože některé nemají akreditaci od Ministerstva školství a tím pádem není možné, i po jejich úspěšném absolvování, získat potřebný certifikát, akreditaci a tak i vlastně takové požehnání, že můžete práci vykonávat. Seznam všech akreditovaných středisek a zařízení je možné vyhledat přímo na stránkách ministerstva nebo se ujistit u některé ze školících akademií. 

Publikováno: 16.6.2016   |   Zobrazeno: 371x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)