Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jak odpočívat po práci

Jak najít klid po práci

Dokážete kvalitně odpočívat po práci? Pak se můžete pochlubit i daleko větší aktivitou v práci, dobrými pracovními výkony a navíc osvěženou myslí i tělem. Právě to je totiž účelem odpočinku, který by měl být takovým protipólem typu vašeho zaměstnání. Na lenošení před televizní obrazovkou s miskou popcornu rovnou zapomeňte. Dle studií je to vůbec ta nejhorší volba „odpočinku“, jakou si lze vybrat, ať už je vaše práce jakákoli.

Přečtěte si také: 

Nepřetržitý odpočinek v týdnu a mezi směnami 

Jak odpočívat a doplňovat energii v práci 

Jak skutečně odpočívat na dovolené 

Přijít domů a doslova padnout před televizi rozhodně není to pravé, co denně potřebujete. Jednou za čas pochopitelně, ale obecně je vhodné zapínat televizi účelně – nepřehazovat zbytečně televizní programy a čekat, co vám zrovna padne do oka. Když už chcete trávit večer a volný čas tímto způsobem, dívejte se na něco, co vás skutečně zajímá a odpoutá vaši pozornost od každodenních starostí. K televizi neusedejte každý večer, ale začněte brát tuto variantu jako výjimku.

Začněte odpočívat správně

Jak již bylo řečeno, odpočinek by měl být volen s ohledem na typ vaší profese. Pracujete-li duševně, ideální formou odpočinku pro vás bude sport, jakákoli pohybová aktivita, ale v rekreačním tempu bez dávky adrenalinu. Naopak pracujete-li fyzicky, nejlépe se vám bude odpočívat v divadle, kině, během posezení s přáteli a zajisté oceníte i wellness proceduru, která vás hodí do klidu. Vždy je přitom ideální, abyste dělali jen to, co vás baví a naplňuje. Pokud odjakživa nenávidíte běh, rozhodně nezačínejte běhat, ale vsaďte na jinou aktivitu, kterou můžete vykonávat například se svými přáteli – skupinové aktivity jsou současně i dobrou motivací, protože se nebudete muset sami sobě vymlouvat, proč to zrovna dneska nejde. Je spousta možností a variant, jak odpočívat nebo co dělat. Stačí se jen zamyslet nad tím, co by vás bavilo a čemu byste se rádi věnovali pravidelně – nikoli každý den, ale alespoň dvakrát do týdne.

Jednou za čas to chce pohodu

Jednou za čas byste měli v každém případě úplně vypnout, zapomenout na práci a jiné starosti, které jsou běžně vaší součástí. Ideální je využít dovolené, na kterou má každý zaměstnanec ze zákona nárok a jejím prostřednictvím změnit prostředí, respektive opustit na nějakou dobu domov. Nemusíte jezdit rovnou na drahou dovolenou k moři, pokud nejste příznivcem této formy odpočinku. Bohatě vám postačí wellness pobyt, aktivní dovolená, výlet s rodinou či přáteli na víkend nebo obdobné aktivity. Věřte nebo ne, změnu prostředí uvítá každý, i kdyby to mělo být právě jen na již zmiňovaný víkend. V dnešní době je skutečně možné všechno a během dovolené si tak můžete dopřát prakticky vše, co vás zrovna napadne.

Umět správně odpočívat znamená udržovat se v dobré duševní kondici, což je pro tělo i mysl člověka naprosto stěžejní a nezbytný stav. Budete-li se v dobré duševní kondici udržovat pravidelně, nejenže nezlenivíte, ale hlavně se nestrháte. Vyhnete se tak zdravotním problémům, které pramení z vyčerpání a věřte, že se budete cítit daleko lépe nejen v profesním životě, ale i osobním. 

Publikováno: 12.5.2016   |   Zobrazeno: 340x

Štítky

odpočinek

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)