Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Internetová poradna pomáhá při návratu do zaměstnání po onkologické nemoci

Internetová poradna pomáhá při návratu do zaměstnání po onkologické nemoci

Amelie spustila na svých webových stránkách interaktivní internetovou poradnu práce pro lidi po onkologické nemoci. Poradna reaguje na jejich dotazy, které se týkají hledání práce nebo pracovněprávní a sociální problematiky; nabízí  i psychosociální podporu. Na dotazy odpovídá  tým Amelie v rámci svého projektu Návrat do zaměstnání po onkologcké nemoci.  Srdcem tohoto projektu je pracovně-vzdělávací program, jehož druhý běh začíná v 2.polovině ledna. První běh programu skončil v prosinci a již třetině účastníků přinesl očekávané pracovní příležitosti. Ještě deset dní je možné se hlásit do 2.běhu, na poslední 3 volná místa.

Amelie zaručuje kvalifikovanou odpověď na dotaz do pěti pracovních dnů. „Poradnu spravují čtyři naši odborní poradci - psycholog, sociální pracovník, koordinátor zaměstnávání a právník,“ představuje poradnu práce autorka projektu a jeho vedoucí Tereza Žílová. „Pro lepší představu: jeden z právě došlých dotazů se týká pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením, jiný vyřízení invalidního důchodu. Obecně jde o specifické problémy, kterým čelí lidé po léčbě rakoviny, kteří se vracejí do pracovního života.“

Dotazy vytvářejí obsah poradny, který je stále k dispozici na webových stránkách. "Obsah poradny bude přibývat tak, jak budou přicházet dotazy. Do naší internetové poradny práce tedy zveme všechny zájemce o kvalifikovanou radu. Nenechávejte si své pochybnosti a otázky pro sebe - zeptejte se nás! Pomůžete tím i ostatním se stejným problémem," říká Tereza Žílová.

Účast v pracovně-vzdělávacím programu Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci je omezená na lidi ze Středočeského kraje, ale poradna práce je určená všem lidem po léčbě rakoviny, kteří řeší různé situace spojené se zaměstnáním a hledají pomoc.

O Amelii

Občanské sdružení Amelie již sedmým rokem pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým překonávat nejrůznější zátěžové situace, které v souvislosti s onkologickým onemocněním vyvstanou, a to před, v průběhu i po skončení léčby. Činnost odborníků v Centrech Amelie v Praze, Olomouci a Rakovníku doplňuje telefonní linka a internetová poradna. Amelie dále rozvíjí dobrovolnický program specializovaný na onkologii a akreditované vzdělávání zaměřené na oblast psychosociálních potřeb onkologicky nemocných a jejich blízkých.

Součástí pracovně-vzdělávacího programu Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci je pracovní poradenství, koučování, přednášky o pracovně-právní i sociální problematice, ale také simulované výběrové řízení a nakonec i zprostředkování zaměstnání.  Zájemci ze Středočeského kraje se ještě mohou hlásit do druhého běhu programu, který začíná v polovině ledna, a jsou v něm ještě poslední 3 volná místa.

Program potrvá 4 měsíce a bude zahrnovat 11 dvou až tří dílných seminářů, samostatnou i skupinovou práci a individuální poradenství.  Skupina o maximálně šestnácti lidech se bude scházet průměrně dvakrát až třikrát týdně nejčastěji v dopoledních hodinách. Tým Amelie věnuje každému z účastníků individuální péči i při následném hledání práce. „Nejsou na hledání práce sami, a jejich šance najít konečně práci podle svých přání se tak velmi zvyšují,“ říká Tereza Žílová. Zaměstnavatelé, kteří přijmou do práce účastníka programu, mohou získat mzdový příspěvek.

Alena Klabanová před svým onemocněním působila jako účetní ve středních a velkých firmách. Po léčbě rakoviny ale dlouho nemohla najít práci. Hned po absolvování programu se ale příležitost konečně objevila a Alena dostala nabídku pracovat pro malou cestovní agenturu ve Velkých Popovicích, kde žije. Majitelka agentury mzdového příspěvku využije.

Příběh s dobrým koncem prožívá i další účastník programu, Michal Horák. Dlouhá léta byl zaměstnán v bankovních institucích a využíval své výborné znalosti němčiny. Po prodělané nemoci se mu ale nedařilo na svou profesní dráhu navázat a potíže se táhly dlouhé dva roky. Teď Michal Horák opět našel zaměstnání podle svých představ. Od 1. prosince pracuje v bance s německým vlastníkem a překypuje radostí a nadšením. „Po dlouhé době se zase cítím skvěle.“

Jednu z účastnic programu zaměstná samotné občanské sdružení Amelie. Vlaďka Míková je dlouholetou dobrovolnicí pražského centra a od dubna bude rozvíjet centrum psychosociální pomoci Amelie v Příbrami, kde žije.

Nadějná je i situace dalších účastníků programu. Je mezi nimi například speciální pedagožka, pracovnice laboratoře, zvukový technik, administrativní pracovnice… Někteří z nich absolvují pracovní pohovory na pozice, které si sami našli, jiní využili nabídek spolupracujících zaměstnavatelů a ucházejí se o pracovní místa, ke kterým se váže mzdový příspěvek. V každém případě jim asistuje a všemožně je podporuje tým programu Amelie. „Věřím tomu, že každý z nich nakonec najde dobrou práci, což před nástupem do programu vypadalo skoro jako nemožné,“ říká Tereza Žílová.

Návrat do zaměstnání po onkologickém onemocnění má celkem 4 cykly, byl zahájen v dubnu 2013 a skončí v dubnu 2015. Je financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a ze státního rozpočtu ČR a díky tomu je pro účastníky zdarma.

Více informací na webových stránkách Amelie (odkaz zde)

Nebo kontaktujte:

Terezu Žílovou (vedení projektu), e-mail: projekteu@amelie-os.cz, tel: 608 458 302
Jitku Polanskou (komunikace a PR), e-mail: pr@amelie-os.cz, tel: 602 233 774

 

Publikováno: 9.1.2014   |   Zobrazeno: 836x

Komentáře

papaja07.02 19:41

Dobry den,
zaplatila jsem exekuci v celkove vysi vcetne nakladu exekuce.
Prisel mi prikaz k uhrade nakladu exekuce-v poradku zaplaceny,ale nesouhlasim s jejich celkovou vysi.Kokretne s naklady pravniho zstoupeni opravneneho v ex.rizeni-3.206,-Kc.
Prosim o radu,jak podat proti vsemu odvolani.Vim,ze do 8mi dnu ale nemohu nikde najit vzor ci neco podobneho.
Dekuji za radu.

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)