Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Elektronické stravenky

Elektronické stravenky

Nejen v zahraničí, ale už i v Čechách můžete zaplatit elektronickými stravenkami. Jak taková stravenka vypadá a co její užívání obnáší?

Elektronická stravenka vypadá jako obyčejná platební karta. Na tu vám zaměstnavatel pomocí speciální aplikace nahraje peníze, které pak můžete využít jako běžné stravenky na zaplacení jídla.

Přečtěte si také:

Nejoblíbenější zaměstnanecké benefity

Čerpání dovolené: Vše co byste měli vědět

Příplatky ke mzdě a jejich sčítání

Prozatím lze s těmito kartami platit pouze ve vybraných restauracích, jejichž síť se ale rozšiřuje každým dnem, nebo si objednat jídlo přes internet. V obchodech elektronickými stravenkami prozatím platit nelze. Provozovatel těchto karet společnost Benefit Management již ale s některými řetězci jedná. Jejich zavedení i při běžném placení je tedy doslova na spadnutí.

Karta je přenosná, takže ji mohou využívat všichni členové rodiny. Pouze při překročení limitu 500 Kč se platba musí potvrdit PIN kódem, který dojde v sms zprávě na mobilní telefon, který je u karty registrován. Uživatel díky aplikaci také může sledovat svůj zůstatek na kartě a mít přehled o svých výdajích.

Stravenky jako benefit

Stravenky patří mezi zaměstnanci mezi jeden z nejoblíbenějších benefitů. Využívá je přes 1,3 milionu lidí. Počet zaměstnavatelů, kteří stravenky poskytují, se pohybuje okolo 100 tisíc.

Obecně se očekává, že bude trend elektronických stravenek stále narůstat. Karta místo lístků v peněžence je totiž výhodnější nejen pro zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele a obchodníky. Manipulace s papírovými stravenkami totiž vyžaduje hodně administrativy, která je nejen časově, ale také finančně náročná.

Na začátku roku spustila placení pomocí mobilní aplikace i další společnost Cheque Déjeuner, která také hodlá své „stravenkové“ služby rozšiřovat. Plánuje například aplikaci QR kódů nebo čárových kódů.

 

Publikováno: 27.2.2014   |   Zobrazeno: 1545x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)