Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Chcete vydělávat miliony? Nestudujte!

Chcete vydělávat miliony? Nestudujte!

Myslíte si, že cesta k dobré práci a bohatství vede přes vzdělání? Tady máte důkaz, že tomu tak být nemusí. Pět světových a dva čeští zástupci Vám ukáží, že prorazit můžete i bez vysokoškolského titulu. A nejenom prorazit, ale i vydělávat miliony.

Steve Jobs – Jednodolarový zaměstnanec Applu

Dostávat plat jeden dolar za rok a patřit přitom mezi nejbohatší Američany, to se může podařit právě jen legendě jako je Steve Jobs. Cesta zakladatele společnosti Apple, který opustil vysokou školu již v prvním semestru, ale nebyla jednoduchá, ačkoliv právě ukončení studia sám Jobs považoval za jedno z nejlepších rozhodnutí svého života. Již v šestnácti letech spoluzaložil v garáži svých rodičů společnost Apple Computer, a ačkoliv byl v roce 1985 z Applu vyhozen, do čela této firmy se v roce 1997 opět vrátil, aby vybudoval jednu z největších a nejúspěšnějších firem na světě.

Steve Jobs v začátcích svého miliardového podnikání.

Bill Gates – Legendární počítačový nevzdělanec

Asi ještě známějším „nevzdělancem“ počítačového světa je zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. Ten vydržel na vysoké dokonce až do třetího ročníku. Ačkoliv je stálým zastáncem vzdělání a Harvard si chtěl poctivě dodělat, nikdy tak neučinil. Vše muselo jít stranou rychle se rozvíjejícímu podnikání.

 

Bill Gates v zápalu vysvětlování.

Quentin Tarantino – Génius z videopůjčovny

Pulp Fiction, Kill Bill, Sin City nebo Hanebný parchanti a další filmové pecky pochází z rukou skvělého režiséra i herce Quentina Tarantina. Školou tohoto filmového samouka byla videopůjčovna, kde u filmů trávil dlouhé hodiny. Z obecně uznávaného vzdělání si však neodnesl ani maturitu.  I bez ní se ale dokázal zařadit mezi nejúspěšnější režiséry všech dob.

 

Quentin Tarantino ve filmu Roberta Rodrigeze Od soumraku do úsvitu.

Mark Zuckerberg – První facebookový flákač

Zdá se, jako kdyby neúspěšně dokončený Harvard a skvělá počítačová kariéra šly ruku v ruce. Tentokrát štěstí potkalo Marka Zuckerberga známého jako zakladatele Facebooku, sociální sítě propojující nejprve pouze studenty Harvardu a posléze celý svět. A ať už to bylo s opravdovým založením či ukradením myšlenky Facebooku jakkoliv, jako druhý nejmladší miliardář na světě Mark asi těžko bude školu dodělávat.

Mark Zuckerberg představuje světu sociální síť Facebook.

Richard Branson – Bez školy až do vesmíru

O Siru Richardu Bransonovi by se dala napsat řada zajímavostí a zkušeností, kterými ve svém životě prošel. Vysoká škola mezi ně ale rozhodně nepatří. Díky dyslexii navíc nebyl v oblasti studia úspěšný vlastně nikdy. Ani to mu ale nezabránilo založit společnost Virgin Group, která zahrnuje více, než 400 firem nejrůznějšího zaměření. Mezi nejznámější patří jistě Virgin Records, která proslavila Mikea Oldfielda nebo Virgin Galactic, jež je první vesmírnou cestovkou na světě.

 

Je libo do vesmíru s Richardem Bransonem (vpravo)?

Ivo Lukačovič – Na Seznamu titul z vysoké nemá

I v českých vodách máme ale nevzdělané úspěšné podnikatele. Ivo Lukačovič, který v roce 1996 pustil tehdy ještě nevinný internetový portál Seznam.cz jistě netušil, že se jeho stránka stane jednou z nejúspěšnějších českých internetových projektů vůbec, a že se v oblasti vyhledávání postaví na bitevním poli českého internetu i světovým firmám jako je Google. Z nedodělaného ČVUT si tedy moc starostí nedělá, ačkoliv přiznává, že i škola mu při rozjezdu jeho podnikání pomohla.

Zdeněk Kubík – Reálný život Czech Made Mana

Zdeněk Kubík alias Czech Made Man alias král internetových domén. Životní příběh Zdeňka Kubíka vypráví film Czech Made Man celkem věrně. Co z něho je pouze z fantazie scénáristy, zůstane asi pro veřejnost věčnou spekulací. Že ale místo studia na školách trávil Zdeněk čas u internetu je zřejmé nejen z filmu, ale i z množství peněz, kterým je nyní král internetových domén obklopen.

 

Jan Budař představujícího Zdeňka Kubíka ve filmu Czech Made Man.

Publikováno: 7.1.2013   |   Zobrazeno: 18796x

Komentáře

Hmmmm08.01 07:26

Tito lidé jsou géniové a to je 0,2% populace .Oni si to mohou dovolit .Obyčejný člověk musí mít vzdělání dokud opravdu nenalezne směr ve kterém by mohl vyniknout .

Lenny10.01 14:43

Souhlasím s tebou!

Mari10.01 18:53

Každý z nás může být "geniem". Musí mít velikou touhu a chtíč to dokázat.

Baern02.04 19:37

Jo "chtíč" mít může, ale géniem se beztak musí narodit. Ale i kdyby se jím mohl stát každý kdo chce, bude mu to s téměř stoprocentní pravděpodobností stejně k prdu. Podstata takového bohatství je totiž v tom, že na jednoho maká minimálně x tisíc dalších. Není v nadání, což je pro příklady z článku asi příhodnější označení.

Drtivá většina miliardářů a magnátů své bohatství jednoduše zdědila. Nepíše se o nich, protože by to jim i pravičácké propagandě spíš uškodilo. Ale jsou to ti, kteří řídí většinu světa. Stačí porovnat počty těch zviditelňovaných selfmademanů třeba s bilderberskou sešlostí. A to na ní navíc ti "dědiční" nemohli být zdaleka všichni.

Jde jim o to, abyste si mysleli, že máte naději mít se jako oni a volili proto pravici, která pro takový způsob života vytváří optimální podmínky. Pár jedinců z masy takových voličů si tím skutečně pomůže, ale téměř všichni ostatní si drasticky uškodí.

láska11.04 20:49

Zdravím Vidím že máte přehled Děkuji Snad se zamyslí více lidí nad tímto a rozcupují Bil den berg Bude pak více místa pro všechny věci jako je odbornost,poctivost,hojnost...včetně štěstí a lásky Stačí chtít a provést změny Doba je tomu nakloněna Ono je potřeba to hodně vyvážit na mnoha úrovních Je to i o aktivitě a zbavení se hodně velké porce lenosti K tomu jsme vyzíváni Stejně jako k pravdomluvnosti a hledání cest ...Krásný měsíc přeji 8-))

Roman14.02 18:05

ad Hmmmm: nesmysl,co je to obyčejný člověk? Všichni jsme obyčejní lidé,ve školách nám zahltí hlavu více hovadinama,než vědomostmi,je to přesně o tom,co píše já,až.....,nápad a hlavně odvaha se to do toho pustit,mě nejvíc vadí to .....oni si to mohou dovolit....,byl jsem dříve zaměstnanec jak poleno,pak mi to jednoho dne docvaklo a konec,mám svůj cíl a sen,nejsem ovce,začal jsem dělat na sebe a jsem ten nejspokojenější na světě

Martin08.11 10:07

Super!!! :)

20.06 10:32

třeba volné místo v Hyundai ne ?:D

johny09.01 09:59

To si peknu k...inu povedal.

:D10.01 12:38

Géniové ?! Přeháníš :D Jsou to normální lidi jako ty a já. Každý si dokáže vydělat miliony když má nápad a jasnej cíl :)

Venca14.01 13:35

Přesně, souhlasím s ":D". Je to jen o nápadu. A lidi co maj nápad, se v životě neztratí, těchto pár z mnoha je toho důkazem...:)

25.01 23:45

naprostá většina lidí do své smrti není schopná začít cokoliv dělat...třeba jenom zkusit něco dělat navíc...jen budou říkat: až dodělám školu...až vydělám nějaké peníze...až budu mít nějaké zkušennosti... nikdy nezačnou něco svého - bohudíky...více místa pro nás, co něco děláme!

Petr Beneš28.01 20:13

Touha něco dělat a dokázat je nekonečná touha, která nevyhasíná.
A jsem alergický na to ,, že něco nejde, nepůjde, je to nemožný´´ , s takovými lidmi si nemám co říct.

Tomas23.02 13:19

presne tak!!

Milan25.02 17:39

No tvl, tak to mě pomohlo v hledání práce jak sviň jako teda, pravda

spokojená06.04 17:43

Souhlasím naprosto s "já" a Petrem Benešem. Když mi někdo řekne, jak se mám, že žiju svůj sen (který jsem během tří let vypracovala z ničeho a jsem studentka prvního ročníku VŠ), tak se jich zeptám na jejich sny. Pořád slyším jen výmluvy:,,No jo, ale to se podaří jen vyvoleným..." nebo ,,Ale já na to nemám čas, mám dítě, manžela, práci..." kulový! Člověk má dělat to, co ho dělá šťastným a jít si za tím! Od toho život je! Jasně, že hned nebude mít miliony, mě se až teď po třech letech začíná úsilí vracet.

A těm, co tvrdí, že podnikatelé jsou ovcemi pravice bych vzkázala: Zaměstnaný člověk dostává pravidelný plat a z toho vyžije. My se musíme sakra otáčet. Nemáme jistého vůbec nic a pokud to chceme někam dotáhnout, musíme neustále vrážet peníze do lepšího vybavení, matriálu, vědomostí... plus výdaje na normální život a až pak si můžeme dovolit zaplatit třeba dovolenou. Budujeme firmy, ve kterých zaměstnáme právě lidi, co dají přednost stálemu platu.

Libus06.04 20:51

A co holky? Ktera je ta svetove znamá, co dokazala to a to, bez toho aniz by se dobre vdala ci pochazela z velmoci? Proc to tak je?

Jana08.05 17:03

dobra otazka. Nedavno to bylo tematem v Reflexu, podle statistik maji udajne vic vysokoskolskych titulu zeny, ovsem kariera jde vetsinou stranou, kdyz prijdou deti a rodina, mozna to je ten duvod.. zeny stale zastavaji tradicni roli v peci o rodinu a muzi se vydavaji na lov - dnes v podobe honu za penezi.

Martin09.04 00:20

To je článek hoden portálu novinky.cz a ne vystavení na pracovním serveru. Tam taky vycházejí takové bláboly. Půlka z těch lidí má IQ 160 a talent. Druhá měla super nápad. Zítra tady vyjde článek, že se Gates do 10 počůrával. Jsem zvědavej, kolik lidí bude zkoušet prolomit smůlu :-).

Vykašlete se na čtení nesmyslných článků a makejte na sobě. Vzdělávejte se a zlepšujte v tom, co Vás alespoň trochu baví. Buďte lepší než ostatní a úspěch se časem dostaví. To že někdo maká jako zaměstnanec za 10 000 je jeho věc, ale nesvádějte svoji neschopnost na pravicovou vládu. To není o vládě. Vy budete nuly i když bude u moci levice. Tak začněte něco dělat.

Michal12.08 18:12

Zdravím, jak to zde čtu, tak je jasný, že všechny ALE a Kdyby spolu s miliony důvody dalších výmluv proč nejste z části tak úspěšní je pohodlnost, strach a minimálni zodpovědnost!
Miluji lidi se svými sny, kteří hledají možnosti jejich realizace.
Jim děkuji za svět, který zde je

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)