Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Aplikace pro usnadnění práce

Aplikace pro usnadnění práce

V dnešním článku se podíváme na to, co pro vás a vaši práci může udělat počítač, nebo tablet s chytrým mobilem. Zaměříme se totiž na aplikace vytvořené za účelem usnadnění práce. Půjde tedy hlavně o organizéry, kalendáře, poznámkovače, nebo třeba šikovnou kalkulačku, navigaci, komunikační program, nebo internetový prohlížeč, se kterým i na cestách zjistíte kdykoliv cokoliv. Navštivte i druhý díl našeho článku o aplikacích pro usnadnění práce.

 

Přečtěte si také:

Online kurzy zdarma: nejen výuka angličtiny

Jak využít sociální sítě pro získání práce

LinkedIn: Facebook pro pracanty

Google Chrome

Internet a efektivit, slova vzájemně se přitahující i překvapivě vzdálená. Bezedná studna informací a zábavy totiž často odvádí pozornost od opravdu důležitých věcí, ale dnes to bez ní prostě nejde. Proto si alespoň můžete zvolit takový internetový prohlížeč, který vám dovolí (ve chvílích, kdy se odtrhnete od Youtube a dalších pitominek) pracovat efektivně. Podle nás to je Google Chrome, ať už vyčerpávající nabídkou různých rozšíření, nebo skvělou synchronizací stolního a mobilního prohlížeče.

Skype

Pokud chcete levně volat, uskutečňovat videohovory a to jak z PC, tak ze svého telefonu, nemáte moc lepších alternativ, než je Skype. Ne snad že by to byl tak vymakaný program, ale používá ho nejvíce lidí, což se u služeb zaměřených na komunikaci přirozeně počítá nejvíce. Můžete se však dostat i do pracovního kolektivu, kde se používají obdobné aplikace, třeba na popularitě rychle rostoucí Viber.

Mapy.cz/Sygic

Obchodní schůzky, návštěvy klientů, nebo prostě jakákoliv činnost vyžadující přemisťování ve městě i mimo něj může být bez pořádné mapy pořádný průšvih. S navigací, nebo poctivými mapami České republiky se vám podobné problémy vyhnou obloukem. Mapy.cz fungují jak v prohlížeči internetu na PC, tak jako aplikace do mobilu. Sygic je pak klasická navigace, která vás dovede k cíli krok za krokem pomocí přesných GPS satelitů.

Dropbox

Jakkoliv jsou USB flešky už dnes levné, užitečné a oblíbené, občas se hodí mít svá data v takzvaném cloudu. A právě Dropbox je nejpopulárnějším cloudovým úložištěm vůbec – funguje tak, že si do něj nahrajete data, která jsou pak uložená serverech Dropboxu – k těmto datům se pak dostanete doslova odkudkoliv (kde je internet) a svá data si můžete stáhnout, ať jde o megový obrázek, nebo gigabajt důležitých dat.

Evernote/OneNote

Král mezi poznámkovými aplikacemi se jmenuje Evernote. Nabízí silnou kombinaci PC aplikace, mobilní aplikace a doplňku pro Google, díky kterému si do Evernote importujete vše, co vás kdy v moři informací na internetu zaujme. Díky Evernote vám už nikdy nic neuteče, tedy alespoň to, co si do něj zapíšete. Program se neustále vyvíjí, takže i přes své stáří (6 let) mu konkurence stále sotva zvládá šlapat na paty, natož aby ho předhonila. Jako alternativu lze používat třeba OneNote od Microsoftu.

Timely

Budík? Ano, protože když zaspíte, tak moc produktivní nebudete. Timely je navíc budík opravdu hezký a šikovný, svými příjemnými nastavitelnými barvami vám přinejmenším ráno nezpůsobí šok. K buzení však neodmyslitelně patří hlavně zvuky, které má Timely vlastní a velmi kvalitní a pohodové zároveň, takže by teoreticky mohlo být vstávání i příjemné, kdyby to nebylo proti přirozenosti tohoto nenáviděného aktu.

Cal

Kalendář, nejlepší přítel kohokoliv, kdo…cokoliv. Prostě bez kalendáře, ať už v jakékoliv podobě, se existovat nedá. Cal od společnosti Any.do nabízí velmi přehledný exemplář tohoto nenahraditelného společníka. Nabízí samozřejmě synchronizaci s ostatními podobnými službami typu Google Calendar, má widget na plochu tabletu, sdílení, navigaci pomocí nejznámějších navigačních aplikací a velmi přehledné uživatelské rozhraní.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 14.7.2014   |   Zobrazeno: 1184x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)